Connect with us

Gmina Dobczyce

Niebezpieczny przestępca w Dobczycach…

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dobczyce: Niebezpieczny przestępca zatrzymany po pościgu ulicami Dobczyc. Ścigany listem gończym przestępca uciekał przed policjantami ulicami Dobczyc.  38 – latek, który dopuszczał się w przeszłości m.in. rozbojów, włamań, kradzieży i napaści na funkcjonariuszy, chcąc uniknąć sprawiedliwości nie zatrzymał się do kontroli. Pomimo brawurowej jazdy motocyklisty pościg zakończył się szybko, a zatrzymany rozpoczął już odsiadywanie wieloletniej kary.

1 sierpnia br. uwagę policjantów z dobczyckiego komisariatu przykuł motocyklista wyjeżdżający z ul. Jagiellońskiej w kierunku rynku. Ten kilkukrotnie przegazował maszynę, jechał slalomem.

St. sierż. Agnieszka Buda – Zembol oraz sierż. Krystian Moląg od razu ruszyli za nim. Widząc, że kierujący nie trzyma równowagi, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go. Reakcja mężczyzny na sygnały radiowozu była natychmiastowa – od razu przyśpieszył. Na nic zdały się również sygnały i polecenia kiedy radiowóz zrównał się z motocyklem. Wtedy uciekinier zdecydował się na jazdę pod prąd. Jechał tak, ulicą Mostową, nie zważając na przepisy  i innych uczestników ruchu drogowego aż do ronda. Tam, aby skrócić sobie drogę i umożliwić ucieczkę w kierunku Myślenic wjechał na nie rozpędzony, jadąc cały czas pod prąd. Wjeżdżające na skrzyżowanie pojazdy uniemożliwiły mu wyjazd na ul. Myślenicką, dlatego wyjechał na ul. Nowowiejską. Szybsi okazali się jednak policjanci, którzy wyprzedzili go i zajechali mu drogę. Mężczyzna, próbując ich ominąć uderzył w radiowóz, a następnie wpadł do przydrożnego rowu, z którego wyszedł już w kajdankach.

Okazało się, że powodów do ucieczki miał wiele. Począwszy od tych, które nad nim ciążyły od dłuższego czasu – wyrok 10 lat za kratkami, za popełnione wcześniej przestępstwa, zakaz prowadzenia pojazdów i brak uprawnień do kierowania. Do tego 38-latek pochodzący z Mogilan odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, łamanie przepisów drogowych i kierowanie pod wpływem alkoholu, bowiem tuż po zatrzymaniu alkomat wskazał ponad promil.

informacje: st. sierż. Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP w Myślenicach

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane