Connect with us

Powiat myślenicki

Niespokojny weekend – PSP informuje

Opublikowano

w

Niespokojny weekend – PSP informuje

Zastępy z PSP i OSP brały udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych w trakcie minionego weekendu (25 – 27 czerwca) 21 razy. Odnotowano 4 pożary, 16 miejscowych zagrożeń (3 usuwanie z dróg powalonych drzew; 5 wypadków, kolizji; 2 pomoc w transporcie osoby poszkodowanej do ZRM; 1 wypompowanie wody; 1 informacja o podłożonym ładunku wybuchowym; 1 próba samobójcza; 3 pomoc w obsłudze powszechnego punktu szczepień) oraz 1 wyjazd do alarmu fałszywego z systemu monitoringu.

Do straży pożarnej przekazywane są różnorodne zgłoszenia wymagające użycia specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanej kadry ratowników. W ostatnim okresie spotykamy się z wieloma zgłoszeniami dotyczącymi wypadków ze zwierzętami. Uważajmy na migrujące zwierzęta, które zwłaszcza w porze nocnej mogą pojawić się na drodze. Do takiego zdarzenia doszło w godzinach nocnych 27 czerwca na drodze krajowej nr 7 w Krzyszkowicach. W wyniku zderzenia z sarną uszkodzone zostały dwa samochody osobowe i dwoje dzieci trafiło do szpitala.

informacje: oficer prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane