Connect with us

Gmina Myślenice

Noc Galerii Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu już w najbliższą sobotę na żywo!

Opublikowano

w

Noc Galerii Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu już w najbliższą sobotę na żywo!

22 maja od godziny 18.00 trwać będą w MOKiS obchody dorocznego święta wystawiennictwa i sztuki wizualnej, za sprawą kolejnej realizowanej przez instytucję Nocy Galerii w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2021.

Przygotowane ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających od 18.00 aż do 24.00, a wydarzenia połączą się z otwarciem ośrodka kultury i kina Muza po okresie czasowego zamknięcia w związku z pandemią. Szczegółowy plan zawiera promocję albumu rysunkowego „Jaki jest pies każdy widzi”, koncert muzyki filmowej, wernisaż wystawy grupy artystów młodego pokolenia IZOMER, a także ekspozycja kolekcji malarstwa i grafiki MOKiS. Wieczór zwieńczy bezpłatna projekcja filmu „Twój Vincent”.
18.00 – „Jaki jest pies każdy widzi” premiera albumu wielu autorów, którzy rysunkowo portretowali czworonogi na łamach powiatowego miesięcznika SEDNO, promocji wydawnictwa będzie towarzyszyła ekspozycja wystawy realizowanej w MOKiS w 2019 roku. 19.00 – „Posłuchaj kina” czyli koncert muzyki filmowej myślenickiego składu QL Dixi Band (Dawid Kopp – piano, Zbigniew Morawski – klarnet, saksofon alt, Dariusz Stopa – trąbka, Piotr Gofroń – banjo, Mieczysław Starzec – kontrabas, Adam Nalepa – perkusja. 20.00 – IZOMER. Interdyscyplinarna wystawa: Deryniowski, Krzyszkowski, Nowak, Stec, Tokarz. 21.00 – „Twój Vincent” (2017) projekcja pełnometrażowej animacji o życiu i twórczości Vincenta Van Gogha.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Ilość miejsc zgodna z reżimem sanitarnym obowiązującym w MOKiS.


IZOMER. Interdyscyplinarna wystawa: Deryniowski, Krzyszkowski, Nowak, Stec, Tokarz.
Grupa artystów najmłodszego pokolenia działająca w różnych mediach poszukująca własnych dróg ekspresji artystycznej. Prywatnie grupa znajomych. Artystycznie – dojrzałe postawy ścierające się realizacji projektów w różnych materiach twórczych. Wystawa jest pierwszą realizowaną wspólnie, mimo że każdy z twórców ma już na swoim koncie indywidualne osiągnięcia.

Uczestnicy:
Mateusz Deryniowski urodzony w 1995 roku, student V roku Malarstwa ASP w Krakowie. Związany z Pierwszą Pracownią Interdyscyplinarną prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka oraz Piątą Pracownią Rysunku prowadzoną przez dr hab. Piotra Korzeniowskiego. Twórczość Mateuszka oparta jest o podejście do życia i sztuki autora. Humor, groteska, satyra, ironia łączona jest ze spontanicznością wyboru kadru, wywołaną przez bodziec wizualny oraz najważniejszą dla Mateusza, przyjemnością czerpaną z procesu twórczego.
Jędrzej Krzyszkowski, myśleniczanin rocznik 1997, student V roku malarstwa krakowskiej ASP. Związany z Pierwszą Pracownią Interdyscyplinarną prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka oraz Pracownią Fotografii 1 prowadzoną przez prof. Agatę Pankiewicz. W swojej twórczości porusza tematykę związaną z przemijaniem. Fascynuje go motyw kształtowania się relacji. Tworzy głównie z fotografii, instalacji oraz działań z ciałem.
Kornelia Nowak urodzona w 1995 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W 2020 roku uzyskała dyplom, w Pracowni Rzeźby ll, prowadzonej przez Panią Prof. Ewę Janus. Aneks do dyplomu w Pracowni Rysunku ll, pod kierunkiem Prof. Andrzeja Zwolaka. Zajmuje się rysunkiem, rzeźbą, od małej formy po instalacje wieloelementowe. Fascynuje ją człowiek, jego zachowanie, osobowość. W rysunku uwielbia działać tuszem, operując wałkiem uzyskuje efekt nawarstwiania pasm. Uczestniczka wielu wystaw.
Łukasz Stec urodzony w 1995 r. w Jaśle. Student V roku Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Studiuje w Pracowni Rzeźby prof. Ewy Janus, jest mocno związany z Pracownią Rzeźby w Kamieniu ad. dr Marcina Nosko. Od drugiego roku był aktywnym członkiem i przewodniczącym studenckiego koła artystyczno-naukowego Stone Age. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz sympozjów rzeźbiarskich.
Michał Tokarz, urodzony w 1995 roku. Absolwent kierunku Grafika, oraz Art & Design w Instytucie Grafiki i Wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem doktora Wojciecha Sobczyka. Zajmuje się grafiką warsztatową – drukiem wklęsłym i wypukłym, rysunkiem oraz tworzeniem obiektów. Dwukrotnie wyróżniony w konkursie Grafika Roku, organizowanym przez rodzimą uczelnię. W swoich pracach poszukuje czynników które kształtują nas jako ludzi. Traktuje własne doświadczenia i emocje jako materiał badawczy do swoich artystycznych działań. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Inf.: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane