Connect with us

Artykuł Społeczny

Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł.‼

Opublikowano

w

Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł.‼

 Trzecia część programu #CzystePowietrze

Rusza z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku, a także zmiany dotychczasowego programu, żeby jeszcze łatwiej sięgać po dotacje – to kolejne kroki milowe w walce ze smogiem.

𝗠𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗲𝗿 𝗞𝗹𝗶𝗺𝗮𝘁𝘂 𝗶 Ś𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗶𝘀𝗸𝗮 𝗔𝗻𝗻𝗮 𝗠𝗼𝘀𝗸𝘄𝗮, 𝗽𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝘄𝗶𝘇𝘆𝘁𝘆 𝘄 𝗕𝗶𝗲𝗿𝘂𝗻𝗶𝘂 𝗻𝗮 Ś𝗹ą𝘀𝗸𝘂, 𝗼𝗴ł𝗼𝘀𝗶ł𝗮, ż𝗲 𝗻𝗼𝘄𝗲 𝘇𝗮𝘀𝗮𝗱𝘆 𝘄 „𝗖𝘇𝘆𝘀𝘁𝘆𝗺 𝗣𝗼𝘄𝗶𝗲𝘁𝗿𝘇𝘂” 𝘇𝗮𝗰𝘇𝗻ą 𝗼𝗯𝗼𝘄𝗶𝗮ą𝘇𝘆𝘄𝗮ć 𝗼𝗱 𝟮𝟱 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗿.

✅ Obecnie w „Czystym Powietrzu” obowiązują dwie części programu. Pierwsza – czyli podstawowy poziom dofinansowania do 30 tys. zł – dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. zł, oraz druga – podwyższony poziom dofinansowania do 37 tys. zł – licząc przeciętny miesięczny dochód na osobę do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

✅ Wprowadzenie nowej (trzeciej) części programu „Czyste Powietrze” dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania podzielono na dwa etapy.

✅ W pierwszej kolejności – już 25 stycznia 2022 r. – rozpocznie się nabór wniosków do trzeciej części programu, gdzie przewidziano nawet 69 tys. zł maksymalnej dotacji przy 90% kosztów kwalifikowanych. Przeciętny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w tym przypadku wyniesie do 900 zł (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1260 zł (gospodarstwa jednoosobowe). Ale alternatywą do dochodowego kryterium kwalifikowalności będzie też ustalone prawo do otrzymywania przez wnioskodawcę zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego. Liczbę transz rozliczeń i wypłat dotacji dla najwyższego poziomu dofinasowania zwiększono do pięciu (z trzech obowiązujących w pozostałych częściach). Najwyższy poziom dofinansowania nie będzie dostępny w ścieżce bankowej, czyli Kredycie Czyste Powietrze dostępnym w przypadku pierwszej i drugiej części programu.

✅ Przy naborze dla trzeciej części programu obowiązywać będzie nowy załącznik (nr 2b „Koszty kwalifikowane oraz maksymalny poziom dofinansowania dla Części 3 Programu dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania”). Dokument ten oraz zmieniony program jest już dostępny zarówno na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/ (zakładka „Weź dofinansowanie”), jak i na stronach poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

✅ Rozwiązania dla osób o najniższych dochodach przewidziane na 2022 r. mają być rozszerzane.
🎙 – 𝑃𝑟𝑧𝑦𝑚𝑖𝑒𝑟𝑧𝑎𝑚𝑦 𝑠𝑖ę 𝑑𝑜 𝑑𝑟𝑢𝑔𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑒𝑡𝑎𝑝𝑢 𝑝𝑟𝑎𝑐, 𝑜𝑏𝑒𝑗𝑚𝑢𝑗ą𝑐𝑒𝑔𝑜 𝑚𝑖ę𝑑𝑧𝑦 𝑖𝑛𝑛𝑦𝑚𝑖 𝑝𝑟𝑒𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑡𝑘𝑜ó𝑤 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑝𝑜𝑚𝑜𝑐 𝑤𝑛𝑖𝑜𝑠𝑘𝑜𝑑𝑎𝑤𝑐𝑜𝑚 𝑤 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑔𝑜𝑡𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑢, 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗𝑖 𝑖 𝑟𝑜𝑧𝑙𝑖𝑐𝑧𝑒𝑛𝑖𝑢 𝑖𝑛𝑤𝑒𝑠𝑡𝑦𝑐𝑗𝑖 – zapowiada wiceprezes Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

– 𝑊𝑠ł𝑢𝑐ℎ𝑢𝑗ąc 𝑠𝑖ę 𝑤 𝑝𝑜𝑠𝑡𝑢𝑙𝑎𝑡𝑦 𝑧𝑔ł𝑎𝑠𝑧𝑎𝑛𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧 𝑤𝑜𝑗𝑒𝑤ód𝑧𝑘𝑖𝑒 𝑓𝑢𝑛𝑑𝑢𝑠𝑧𝑒 𝑜𝑐ℎ𝑟𝑜𝑛𝑦 ś𝑟𝑜𝑑𝑜𝑤𝑖𝑠𝑘𝑎 𝑖 𝑔𝑜𝑠𝑝𝑜𝑑𝑎𝑟𝑘𝑖 𝑤𝑜𝑑𝑛𝑒𝑗, 𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗𝑒 𝑏𝑟𝑎𝑛ż𝑜𝑤𝑒 𝑖 𝑝𝑜𝑧𝑎𝑟𝑧ą𝑑𝑜𝑤𝑒, 𝑧𝑚𝑜𝑑𝑦𝑓𝑖𝑘𝑜𝑤𝑎𝑙𝑖ś𝑚𝑦 𝑟ó𝑤𝑛𝑖𝑒ż 𝑛𝑖𝑒𝑘𝑡ó𝑟𝑒 𝑧𝑎𝑝𝑖𝑠𝑦 𝑤𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑐ℎ 𝑐𝑧ęś𝑐𝑖𝑎𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑔𝑟𝑎𝑚𝑢 „𝐶𝑧𝑦𝑠𝑡𝑒 𝑃𝑜𝑤𝑖𝑒𝑡𝑟𝑧𝑒” 𝑖 𝑗𝑒𝑔𝑜 𝑧𝑎łą𝑐𝑧𝑛𝑖𝑘𝑎𝑐ℎ – wyjaśnia wiceprezes #NFOŚiGW Paweł Mirowski.

ℹ Więcej informacji ⤵⤵⤵
https://www.gov.pl/web/nfosigw/nowa-czesc-programu-czyste-powietrze–wsparcie-nawet-do-69-tys-zl

Ministerstwo Klimatu i Środowiska Fundacja Czyste Powietrze TOGETAIR Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Polski Alarm Smogowy #wymianapieca #termomodernizacja #dofinansowanie #wsparciefinansowe #programypriorytetowe #ochronaklimatu #granty.

Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł.‼ Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł.‼ Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł.‼

Informacje: NFOŚIGW

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

II Festiwal Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale” – zobaczcie jak było!

Opublikowano

w

II Festiwal Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale” – zobaczcie jak było!

W niedzielę 25 września 2022 roku odbył się II Festiwal Orkiestr Dętych „Krakowiacy i Górale” pod Honorowym Patronatem starosty myślenickiego Józefa Tomala i burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Tomasza Susia.  Ulicami Dobczyc przemaszerowało, prezentując się w całej okazałości, 19 orkiestr dętych z Małopolski.

Następnie na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach orkiestry prezentowały swój muztczny talent i umiejętności. Na dobczyckiej scenie zaprezentowało się 779 dęciaków. Był to konkurs, a zatem występy oceniane były przez profesjonalne jury w składzie: Mariusz Dziubek – przewodniczący, Krzysztof Witczak oraz Karol Pyka. 

Na zakończenie dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Jury podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

I miejsce: Orkiestra Dęta Okulice

II miejsce: Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice

III miejsce: Orkiestra Koźmice

Dodatkowo:

  • Tytuł najlepszej orkiestry z terenu powiatu myślenickiego został przyznany: Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice.
  • Nagrodę Specjalną dla najlepszego solisty ufundowaną przez Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Pana Stanisława Bisztygę otrzymała Małgorzata Stalmach z Orkiestra Wiśniowa
  • Nagrodę Specjalną dla najlepszego kapelmistrza otrzymał: Adrian Drzewi kapelmistrz orkiestr: Koźmice oraz Byszyce.
  • Wyróżnienie otrzymała Orkiestra Dęta Dobczyce oraz Basztowa Concert Band.

informacje: Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Obchody 78 rocznicy Pacyfikacji Zawadki – Transmisja

Opublikowano

w

Obchody 78 rocznicy Pacyfikacji Zawadki – Transmisja

Obchody 78 rocznicy Pacyfikacji Zawadki. Uroczystości odbędą się w niedzielę 25 września. Msza Polowa pod pomnikiem w Zawadce o godzinie 14:00 – Transmisja na żywo  

https://www.youtube.com/channel/UCjuVV4Fk4YAk3WM

Transmisja: Józef Zięba

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

NGO-PIK już 2 października na myślenickim Rynku! Fundacja Owocna zaprasza

Opublikowano

w

NGO-PIK już 2 października na myślenickim Rynku! Fundacja Owocna zaprasza

Czas na wspólne świętowanie, druga odsłona NGO-PIK już 2 października na myślenickim Rynku!


Organizacjo pozarządowa z terenu gminy Myślenice, społeczniku zgłoście konieczenie swą obecność!

ZGŁOSZENIA NGO DO 28 PAŹDZIERNIKA:

fundacjaowocna@gmail.com


Przybywajcie! Serdecznie zapraszamy! To Piknik dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy Myślenice oraz gości.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji: #RazemMożemyWięcej

NGO-PIK już 2 października na myślenickim Rynku! Fundacja Owocna zaprasza

Organizatorem wydarzenia są:
– Fundacja Owocna i
– Miasto i Gmina Myślenice

———————————————————————
Partnerzy: wszystkie organizacje pozarządowe oraz instytucje i firmy z terenu miasta i gminy Myślenice, które zechcą partycypować w wydarzeniu.
———————————————————————-
Patronat medialny:
– Myślenice iTV Telewizja Internetowa – Regionu Południe oraz
– Gazeta Myślenicka.
———————————————————————–
ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane