Connect with us

Bez kategorii

Nowa, lepsza strona internetowa ZUS

Opublikowano

w

DOMYSLNE

INFORMACJA: Nowoczesna, łatwa w obsłudze, czytelna i intuicyjna- taka jest nowa strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych http://beta.zus.pl/.

Działająca dotychczas strona www.zus.pl, była jedną z najbardziej popularnych witryn instytucji publicznych w kraju. Miesięcznie odwiedzało ją około 900 tysięcy użytkowników.

„Natłok nowych informacji , jakie od 2o12 roku pojawiły się na stronie zus.pl, oraz ogrom nowych dodatkowych obowiązków, jakie od tamtego czasu realizuje ZUS o których przecież trzeba informować, sprawiły, że strona zus.pl  stała się dla niektórych naszych klientów przeładowana treściowo. Klienci zgłaszali, że oczekują bardziej przemyślanego ułożenia treści”– wyjaśnia potrzebę zmian Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS

Nowa witryna która na razie jest dostępna dla klientów na stronie http://beta.zus.pl/ jest o wiele bardziej czytelna i łatwa w obsłudze niż dotychczasowa strona. Uproszczone zostało nazewnictwo poszczególnych kategorii klientów ZUS. Teraz bez  problemu będzie można przyporządkować się do konkretnej grupy. W jednym miejscu zlokalizowane są również wszystkie formularze, pogrupowane na kategorie spraw, takie jak emerytury, renty, zasiłki, formularze dla przedsiębiorców czy pracujących. Strona zawiera czytelną ikonografię, która pomoże się na niej odnaleźć wzrokowcom.

Nowy portal ZUS jest dostosowany do potrzeb użytkowników niedosłyszących oraz niedowidzących. Portal będzie jeszcze udoskonalany i rozbudowywany. W kolejnym etapie, który zakończy się na przełomie tego roku, zostanie udostępniona wersja na urządzenia mobilne.

Przez około miesiąc klienci ZUS będą mieli możliwość korzystania z dwóch serwisów: starego www.zus.pl  i nowego pod adresem http://beta.zus.pl/ co pozwoli na zapoznanie się ze wszystkimi wprowadzonymi zmianami. Po tym czasie oficjalną witryną ZUS, z adresem www.zus.pl , zostanie nowa witryna a adres beta.zus.pl  przestanie być dostępny.

 

Źródło: Anna Szaniawska- regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

Bez kategorii

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

Opublikowano

w

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

W poniedziałek 16 maja w powiecie myślenickim gościł wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Jednym z elementów wizyty, było spotkanie z samorządowcami ziemi myślenickiej, podczas którego rozmawiano na temat różnych aspektów reformy planowania przestrzennego. Gospodarzem spotkania była gmina Pcim, natomiast wiceminister przyjechał na zaproszenie posła Władysława Kurowskiego.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane