fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Nowa Mistrzyni Polski Fitness Dzieci – Lena Latoń z myślenickiego Klubu Lady Fitness

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Bardzo dobre wieści dotarły do naszej redakcji z Klubu Lady Fitness Myślenice: „Mamy nową Mistrzynię Polski! Pojedzie na Mistrzostwa Europy.”

W miniony weekend w Hali Targów Kielce zgromadzili się fani zdrowego trybu życia, różnych sportów oraz fitness i kulturystyki. To ogromna kilkudniowa impreza na którą ściągają nie tylko zawodnicy z całej Polski, ale także czołowi zawodnicy i gwiazdy świata fitness. Oprócz Mistrzostw Polski Fitness i Kulturystyki dorosłych, równolegle odbywały się Mistrzostwa Polski Fitness Dzieci. Właśnie podczas nich zadebiutowały nasze myślenickie zawodniczki z Klubu Lady Fitness Myślenice. 

Twoje zawodniczki po raz kolejny stanęły na wysokości zadania?

– Tak, bardzo się cieszymy. Bycie w finale to ogromny zaszczyt i docenienie starań. Nie ukrywam, że po analizie wyników bezkonkurencyjna Lena Latoń, która zdobyła złoty medal zostawiła rywalki daleko w tyle w obydwu rundach. Starsza zawodniczka – Emilia Graca, która startuje już w kategorii młodzieżowej została II wicemistrzynią Polski i pokazała piękny i trudny układ z rekwizytami. Co do rundy drugiej była najlepsza spośród swoich rywalek. Liczy się jednak suma punktów, ale i tak jesteśmy niezwykle dumni z tych medali – mówi trenerka Anna Simsak

To nie pierwsze sukcesy klubu Lady Fitness na arenie ogólnopolskiej?

Nie, jesteśmy jednym z niewielu klubów w okolicy mającym możliwość przynależności do tego związku i posiadających sekcję fitness gimnastycznego i przygotowujących dzieci i młodzież do tych zawodów. To prawda, że nie są to pierwsze sukcesy. Oprócz przygotowań tanecznych i udziału w Mistrzostwach Polski i Europy w roku poprzednim, na tego typu zawodach udało się nam już wcześniej przygotować zawodników, którzy zdobyli tytuł mistrzyni i wicemistrza Polski Fitness – dodaje trenerka, która sama wywalczyła dwukrotnie złoty medal w zawodach bikini fitness kobiet.

Warto podkreślić w tym miejscu, na czym polega fitness gimnastyczny?

-To bardzo wymagający sport, a Mistrzostwa Polski to jedne z najtrudniejszych zawodów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Bez samodyscypliny, odpowiedniego odżywiania, wielu treningów i predyspozycji psychofizycznych się nie obejdzie. W pierwszej rundzie oceniane są układy dowolne, czyli solowa prezentacja w której zawodniczka łączy elementy siłowo-akrobatyczne z gimnastyką i tańcem. Druga runda to ocena zdrowo wyglądającej sylwetki pod względem proporcji, symetrii, a im zawodnik starszy także umięśnienia. Do trzeciej rundy przechodzi tylko 6 zawodników najlepszych w Polsce.

Jakie są dalsze plany Klubu Lady Fitness?

– Kolejne zawody przed nami. Mamy nadzieję, że uda się nam pojechać na Mistrzostwa Europy. Nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek, zwłaszcza że dziewczęta są także tancerkami. Cieszy nas niesamowicie przygotowanie dzieci i młodzieży z naszego klubu i to jak wyróżniają się na tle innych zawodników z całej Polski. Trwają także rozmowy nad zaproszeniem do Myślenic gwiazd fitness na warsztaty z zawodnikami, ale to dopiero przed nami. Dziękujemy za pomoc rodziców, piękne przygotowanie zawodników i wkład jaki wnoszą w reprezentację myślenickiego klubu Lady Fitness. 

informacje i zdjęcia: Anna Simsak trener Klub Lady Fitness

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane