fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Nowe linie autobusowe w gminie Myślenice i w gminie Raciechowice

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

 Dwie gminy powiatu myślenickiego, a mianowicie gmina Myślenice i gmina Raciechowice stały się beneficjentami Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Oznacza to, że to własnie one, otrzymały dofinansowanie na odbudowę lokalnych połączeń komunikacyjnych.

Rozstrzygnięty właśnie nabór wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to pierwszy krok do walki z komunikacyjnymi „białymi plamami” i odbudowy sieci lokalnych połączeń. Mieszkańcy wielu miejscowości czekają na reaktywację komunikacji autobusowej lub jej poszerzenie. Samorządy, które już teraz skorzystały ze środków Funduszu, niejako wyznaczają ścieżki dla innych. Gratuluję wszystkim, którzy wykorzystali tę szansę i z sukcesem podjęli się trudu realizacji tego zadania. Życzę, aby ta inwestycja przyniosła jak najwięcej pożytku mieszkańcom – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas podpisania umowy z przedstawicielami zwycięskich samorządów.

Burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka zapowiada, że uzyskane dofinansowanie w kwocie blisko 28 tysięcy złotych, przeznaczone zostanie na dwie pilotażowe linie autobusowe:

✅ Myślenice – Chełm 
✅ Myślenice – Krzyszkowice

Gminna komunikacja ma ruszyć z początkiem września.

W gminie Raciechowice natomiast, planowana trasa obejmie swym zasięgiem najbardziej wykluczone komunikacyjne miejscowości takie jak:

✅ Kwapinka 

✅  Gruszów.

W województwie małopolskim dopłaty z tzw. funduszu autobusowego otrzymało 15 jednostek samorządu terytorialnego: 12 gmin, 2 powiaty i samorząd województwa małopolskiego. Dofinansowaniem objętych zostanie łącznie 38 linii komunikacyjnych na długości ponad 1 832 kilometrów. Wnioski z przyznaną dotacją obejmują w sumie 1 mln wozokilometrów.

Łączna kwota dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim wyniesie ogółem 1 019 884,64 złotych.

Lista samorządów, które otrzymały dotację:
1. Gmina Sułoszowa
2. Gmina Jodłownik
3. Gmina Dębno
4. Gmina Zakliczyn
5. Gmina Bukowina Tatrzańska
6. Gmina Poronin
7. Gmina Jerzmanowice-Przeginia
8. Gmina Kalwaria Zebrzydowska
9. Gmina Raciechowice
10. Gmina Wieprz
11. Gmina Myślenice
12. Gmina Skawina
13. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
14. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
15. Województwo Małopolskie

ŹRÓDŁO: Część informacji pochodzi z oficjalnej strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

FOTO: zdjęcie poglądowe

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane