Connect with us

Edukacja

Nowy budynek na 80-lecie szkoły

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Uroczystość 80-lecia istnienia Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, jednej z najstarszych placówek oświatowych w naszym powiecie, zbiegła się z otwarciem nowego budynku szkoły.

Chciałbym, abyśmy szkolili tutaj najlepszych informatyków w powiecie, a może nawet w Polsce – powiedział podczas uroczystości starosta Józef Tomal.

Nowy budynek Zespołu Szkół wraz z wyposażeniem to koszt blisko 2,6 mln złotych pochodzących z budżetu powiatu.

Powierzchnia użytkowa oddanego obiektu to 621 m2, na których powstało siedem pracowni komputerowych wyposażonych w nowoczesne meble i pomoce dydaktyczne, a wkrótce także w sprzęt komputerowy. Każda z nich będzie miała inną specjalizację,  będzie m. in.  pracownia techniki komputerowej, sieci komputerowych, programowania oraz aplikacji.

Informatyka jest w naszej szkole kierunkiem wiodącym i nie ukrywam, że nadal chcemy w nią inwestować – mówi dyrektor Jerzy Cachel.

W Zespole Szkół od września br. ma zostać uruchomionych siedem klas. Dla absolwentów gimnazjów będą to trzy klasy technikum (technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik reklamy), a dla absolwentów szkół podstawowych – trzy klasy technikum oraz  nowość w ofercie Zespołu Szkół – liceum ogólnokształcące. Przyszli informatycy będą uczyć się w nowo otwartym budynku.
Od prawej: Jerzy Cachel dyrektor szkoły , wiceprzewodniczący Rady Powiatu Maciej Ostrowski, starosta Józef Tomal, burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś, burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

ŹRÓDŁO: STAROSTWO POWIATOWE W MYŚLENICACH

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane