Connect with us

Gmina Lubień

Nowy plac sportowo-rekreacyjny w centrum Lubnia

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

LUBIEŃ: 22 sierpnia br. w Lubniu miało miejsce uroczyste poświęcenie i otwarcie nowej przestrzeni publicznej – placu sportowo-rekreacyjnego – dedykowanego całym rodzinom. Plac zabaw, zewnętrzna siłownia oraz drewniana zadaszona scena robią znakomite wrażenie i jak na Lubień przystało to miejsce jest nie tylko funkcjonalne ale również estetyczne, wszystko zaprojektowane i wykonane z największą starannością.

Koszt inwestycji to blisko milion złotych ale pozyskane środki i wkład własny dały możliwość zagospodarowania działek w centrum Lubnia zapewne z korzyścią dla wszystkich. Obiekt jest ogólnie dostępny i bezpieczny, zadbano o oświetlenie i monitoring. Obok nowego placu sportowo-rekreacyjnego trwają prace budowlane, tym samym już wkrótce to miejsce wzbogaci się o obszerny parking.

W Lubniu brakowało takiego miejsca, to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Mam nadzieję, że to miejsce będzie świadkiem wielu pięknych wydarzeń ale i codziennych spotkań całych rodzin – podkreśla wójt gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec.

Koszt inwestycji to blisko milion złotych ale pozyskane środki i wkład własny dały możliwość zagospodarowania zdobytych od prywatnych właścicieli działek w centrum Lubnia zapewne z korzyścią dla wszystkich. Obiekt jest ogólnie dostępny i bezpieczny, zadbano również o oświetlenie i monitoring, znajduje się obok boiska „Orlik”.

Na powyższe zadanie  Gmina Lubień pozyskała środki finansowe w wysokości 500 tyś. złotych  ze  środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” oraz na operacje typu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.”

O tym jakie były początki inwestycji pytamy Magdalenę Kiszkę-Pietrzak
kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej gminy Lubień:

W dniu 20 marca 2019 r. do realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „ Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubień”  w wyniku  rozstrzygnięcia drugiego  postępowania przetargowego  wybrano wykonawcę – Firmę SAMBUD Józef Paryl z Węglówki.

Do dnia 31 sierpnia br. za kwotę 940.103,62 złotych brutto zostaną  wykonane między innymi: wiata rekreacyjna, plac rekreacyjny podzielony tematycznie na trzy mniejsze, z których dwa wyposażone są w terenowe urządzenia rekreacyjne takie jak ławki, urządzenia fitness, urządzenia rekreacji dziecięcej (huśtawka ważka, huśtawka pojedyncza, zestaw wspinaczkowy ze zjeżdżalnią, pomost z belką, siatka linowa, jednopunktowe urządzenia kołyszące typu, „motor” „papuga”  i inne)  oraz niezbędną infrastrukturę techniczną  taką jak wewnętrzna instalację elektroenergetyczną wraz z oprawami oświetleniowymi, utwardzeniem terenu.

materiał filmowy wkrótce na naszej stronie www.myslenice-itv.pl

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane