Connect with us

Gmina Myślenice

Nowy sprzęt dydaktyczny w Myślenickiej Szkole Ćwiczeń

Opublikowano

w

dzieci

Myślenicka Szkoła Ćwiczeń to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej mający na celu możliwość rozwoju i pogłębienia wiedzy nauczycielom z gminnych placówek oświatowych. Liderem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach pod kierownictwem dyrektor Ewy Leśniak.

Gmina Myślenice pozyskała na ten projekt 687 851,30 zł dofinansowania, a z możliwości rozwoju dla nauczycieli skorzystają także pracownicy innych szkół. Porozumienia o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Myślenicach podpisali dyrektorzy następujących placówek: Szkoła Podstawowa Nr 1 i 3 w Myślenicach, Szkoły Podstawowe w Polance, Jaworniku, Krzyszkowicach, Zespoły Placówek Oświatowych w Głogoczowie i Drogini oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach.

W ramach projektu zrealizowano pierwsze zakupy, polegające na doposażeniu czterech pracowni przedmiotowych Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń – pracownie informatyczną oraz pracownię językową. Do pracowni językowych zakupiono materiały dydaktyczne, zestawy słuchawek, tablicę interaktywną oraz sprzęt multimedialny przystosowany do nauki języków obcych. Dotacja objęła również wyposażenie w szkolne ławki oraz krzesła. Całkowity koszt tej części zadania wyniósł 30 tysięcy złotych.

80 tysięcy złotych przeznaczono natomiast na doposażenie pracowni informatycznej, gdzie zakupiono tablicę multimedialną z projektorem, czternaście zestawów komputerowych, sześć mobilnych robotów do nauki programowania, drukarkę ze skanerem oraz trzydzieści tabletów wraz z dwoma mobilnymi stacjami ładującymi. Sprzęt posłuży podniesieniu jakości nauczania w Gminie Myślenice, a także stworzy lepsze warunki uczniom.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Opublikowano

w

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Gala MMA Maximus Warriors już o 19:15 relacja na żywo z Hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach:

 

Retransmisja będzie dostępna jeszcze  po przetworzeniu nagrania przez serwis youtube. Może to potrwać za względu na długość materiału około 48 h 

Organizatorem Klub Sportowy M-Maxim Sułkowice

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Bufet gastronomiczny „MIKRUS” na Zarabiu na zdjęciu sprzed 50. lat

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Bufet gastronomiczny „MIKRUS” na Zarabiu na zdjęciu sprzed 50. lat

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta.

Dziś znowu zabieramy Was na Zarabie do bufetu gastronomicznego „MIKRUS” przy górnym Jazie nad Rabą na fotografii sprzed 50-ciu lat. Wielu z Was jeszcze pamięta ten budynek, dania i napoje w nim serwowane, smaki dzieciństwa nad rzeką Rabą.

Perły Myślenic. Bufet gastronomiczny „MIKRUS” na Zarabiu na zdjęciu sprzed 50. lat

To była jedyna placówka gastronomiczna prowadzona w tym miejscu przez myślenicką PSS „Społem”. Budynek baru przetrwał do dziś dzięki temu, że posadowiony był na solidnej betonowej podmurówce. Oparł się w ten sposób licznym powodziom nawiedzającym ten teren.

Fotografia Henryka Hermanowicza z archiwum Józefa Stanisława Błachuta.

 

blachut jozef

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

 

 

Perły Myślenic 120/20/2022

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Kurier Myślenicki- odcinek 219

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 219

Zapraszamy na najnowsze wydanie Kuriera Myślenickiego. W tym odcinku zawarliśmy informacje na temat: Powiatowego Dnia Strażaka w Myślenicach, naboru zadań do Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego, Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,  myślenickiej edycji Nocy Galerii i Nocy Muzeów, pomocy dla uchodźców z Ukrainy która napłynęła ze Słowenii za pośrednictwem Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach, konkursu ofert na realizację zadań: Wakacje 2022 i Wakacje 2022 z osobami z niepełnosprawnościami. W Kurierze znajdziecie także zaproszenie na Dzień Dziecka 2022.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane