Connect with us

Materiał Sponsorowany

Ochrona mieszkania w czasie upałów: zasłony i nie tylko

Opublikowano

w

Zaslony

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Wakacje to upragniony czas urlopów, wyjazdów nad morze i pięknej, gorącej pogody. Codzienne upały mają jednak również swoją drugą, o wiele mniej przyjemną stronę. Ujawnia się ona wówczas, kiedy musimy spędzać czas w zaciszu domowym. Wówczas wysokie temperatury panujące na zewnątrz często sprawiają, że wnętrze naszego mieszkania staje się miejscem, w którym po prostu trudno wytrzymać przez kilkanaście godzin. A przecież, ze względu na obecne realia, wielu z nas po prostu musi spędzać czas w domu, chociażby przez pracę zdalną. Możemy jednak na różne sposoby chronić się przed wysokimi temperaturami. Podstawę w tym zakresie będą oczywiście stanowić odpowiednio dobrane zasłony. Oprócz tego można jednak wskazać również kilka innych, również wartościowych i efektywnych metod. Oto one.

Jak chronić mieszkanie przed upałem: regularne wietrzenie i sprzęt elektryczny

Wietrzenie pomieszczeń zapewnia niezbędną cyrkulację powietrza. Dzięki temu uzyskujemy obniżenie temperatury w pomieszczeniach. Tutaj jednak bardzo ważna uwaga: w czasie upałów wietrzyć mieszkanie należy jedynie rano oraz wieczorem. Zapewniamy wtedy wnętrzu dopływ chłodnego powietrza, które następnie będzie utrzymywać się w mieszkaniu przez dobrych kilka godzin. Otwieranie na oścież okien w środku dnia niekoniecznie będzie już natomiast stanowić dobrą taktykę.

Kolejna istotna kwestia? Warto się nad nią pochylić, ponieważ nie jest to rzecz aż tak oczywista. Chodzi mianowicie o różne sprzęty wykorzystujące energię elektryczną. Zarówno lodówka, jak też komputer, telewizor, piekarnik czy nawet ekspres do kawy w trakcie działania generują ciepło. Lodówki oczywiście nie możemy wyłączyć, jednak już rzadsze korzystanie z pozostałych sprzętów jest jak najbardziej wskazane. Jeżeli w pokoju przez cały dzień będziemy mieli włączony telewizor z komputerem, to nawet najlepsza zasłona na okna może nie spełnić swojej funkcji. Po prostu nasze mieszkanie będzie generować ciepło od wewnątrz, co w trakcie upałów oczywiście nie jest wskazaną metodą.

Wiatraczki pokojowe oraz izolacja cieplna

Korzystanie z wiatraków pokojowych to świetny sposób zarówno na obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń, jak też na orzeźwienie naszego ciała. Można tutaj skorzystać z ciekawej sztuczki a mianowicie: postawić przed wiatrakiem 5 litrową butelkę z lodowatą wodą. W ten powiew wiatraka będzie jeszcze chłodniejszy, co zapewni dodatkowe obniżenie temperatury wewnątrz. 

Kolejna istotna kwestia dotyczy prawidłowej izolacji ścian. Niestety, ten element często bywa lekceważony, co stanowi poważny błąd. Dlaczego? Ściany przez cały dzień przyjmują ciepło. W przypadku niedostatecznej izolacji, ciepło to oddawane jest do wewnątrz. To właśnie z tego powodu w mieszkaniu często wydaje się nam zbyt gorąco jeszcze długo po zapadnięciu zmroku. Powód stanowi właśnie nieprawidłowa izolacja ścian.

Przede wszystkim: dobre zasłony

Korzystanie z odpowiedniej jakości zasłon to podstawowa i zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda ochrony wnętrza mieszkalnego przed upałem. Zasłony zatrzymują bowiem zarówno ciepłe powietrze, jak też słońce. Warto zaś pamiętać, że silne nasłonecznienie pokojów siłą rzeczy będzie oznaczać także wyższą temperaturę.

Najlepiej jest wybierać zasłony w ciemnych barwach. Świetnie absorbują one ciepło a jednocześnie bardzo wyraźnie ociemniają pomieszczenie. Więcej ciekawych i szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://alena-firany.pl/zaslony.html

Należy przy tym pamiętać, że same zasłony do salonu jeszcze nie zapewnią odpowiednio skutecznej ochrony przed upałem. Izolować trzeba wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, w tym także kuchnię. Wynika to po prostu z faktu, że podwyższenie temperatury w jednym z pomieszczeń odbije się na pozostałych. Ciepłe powietrze łatwo bowiem migruje wewnątrz mieszkania. 

Jednocześnie należy uważać na nadmierne zaciemnienie. Jeżeli w pokoju w trakcie dnia faktycznie jest zbyt ciemno z powodu stosowania zasłon, należy korzystać wyłącznie z żarówek ledowych. Powód? Zwykłe żarówki generują sporo ciepła, przez co rzecz jasna podwyższają temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

Ochrona mieszkania w czasie upałów: zasłony i nie tylko

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz anał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Elektonarzędzia AEG – obejrzyj, przetestuj! Pokaz z promocjami w N-BIS Myślenice 31.05.2022

Opublikowano

w

Elektonarzędzia AEG – obejrzyj, przetestuj! Pokaz z promocjami w N-BIS Myślenice 31.05.2022

AEG Powertools Polska – nie zatrzymuje się i rusza z dalszymi pokazami sprzętu AEG, na których będziecie mogli obejrzeć i przetestować pełną gamę profesjonalnych elektronarzędzi dla każdego oraz skorzystać ze specjalnych promocji! Już  📌 31.05 na pokaz zapraszamy do sklepu N-BIS Myślenice – autoryzowanego partnera AEG.

Od chwili swojego powstania AEG POWERTOOLS jest liderem rozwoju nowych produktów. Wraz z wprowadzeniem przenośnych wiertarek w 1898 roku narodziły się elektronarzędzia przenośne. Dokładnie 120 lat później AEG nadal oferuje użytkownikom profesjonalnym innowacyjne i wydajne rozwiązania… DUMNA PRZESZŁOŚĆ… EKSCYTUJĄCA PRZYSZŁOŚĆ…

Warto przypomnieć, że narzędzia i elektronarzędzia, wszystko do domu i ogrodu, wszystko do prac wykończeniowych i remontowych znaleźć możecie w  N-Bis ul. Przemysłowa 2A, 32-400 Myślenice, tel. 732-794-874, biuro@n-bis.pl.

W najbliższym czasie pokaz odbędą się również w innych miejscowościach:

Elektonarzędzia AEG – obejrzyj, przetestuj! Pokaz z promocjami w N-BIS Myślenice 31.05.2022

informacje: N-bis – Narzędzia Elektronarzędzia Sklep oraz AEG – Home (aeg-powertools.eu)


 

 

Kontynuuj czytanie

Materiał Sponsorowany

Pcim. Salon Bez Retuszu Klaudia Panek oficjalnie otwarty ! Znajdziecie go w Galerii Czarny Lew !

Opublikowano

w

Pcim. Salon Bez Retuszu Klaudia Panek oficjalnie otwarty ! Znajdziecie go w Galerii Czarny Lew !

Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna mawiała Sophia Loren, a szczęściu można przecież trochę dopomóc. Chwila relaksu, ulubiony zabieg medycyny estetycznej, nowy manicure, dobrze zrobiony makijaż- czasem potrafią zdziałać cuda. Od soboty 12 lutego, wszystkie te usługi i dużo dużo więcej, można znaleźć w nowo otwartym salonie kosmetycznym Bez Retuszu Klaudia Panek Pcim. Salon zlokalizowany jest w usytuowanej w centrum Pcimia Galerii Czarny Lew.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Pracownik produkcji / Operator maszyn. Praca szuka człowieka!

Opublikowano

w

Pracownik produkcji / Operator maszyn. Praca szuka człowieka!

 

PRACA * PRACA* PRACA* PRACA *PRACA *PRACA

W związku z dynamicznym rozwojem firmy Fcase w Jaworniku i uruchomieniem nowej linii produkcyjnej poszukujemy pracowników produkcji/operatorów maszyn.

Dotychczasowa praca stała się monotonna? Kończysz szkołę i nie wiesz co dalej? W czasie pandemii szukasz stabilnego pracodawcy? Jeśli TAK to mamy dla Ciebie propozycję pracy w jednej z najprężniej rozwijających się firm w okolicy.

Pracownik produkcji / Operator maszyn

Opis stanowiska:
– obsługa maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego
– dbałość o stanowisko pracy
– przestrzeganie procesu produkcyjnego względem określonych zasad

Nasze wymagania:

– chęć do pracy
– gotowość do pracy w systemie 4-brygadowym
– dokładność, sumienność, kultura osobista

 Co oferujemy:

 • zatrudnienie w ramach umowy o pracę (stabilne warunki zatrudnienia również w pandemii)
 • wynagrodzenie od 3.400 zł brutto
 • dodatek do systemu 4 – brygadowego w wysokości 500 zł brutto
 • dodatek za pracę w porze nocnej
 • atrakcyjny system premiowania
 • możliwość rozwoju kompetencji zawodowych (uprawnienia na operatorów: wózków widłowych, suwnic, podestów ruchomych, dźwigów towarowych)
 • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (wczasy pod gruszą, dodatek świąteczny, paczki dla dzieci)
 • grupowe ubezpieczenie pracownicze, finansowane przez pracodawcę
 • pakiet szkoleń wprowadzających i wsparcie ze strony przełożonego na każdym etapie zatrudnienia

Zainteresowana/-y?

Skontaktuj się z Nami telefonicznie nr tel. 726 460 390 lub zapraszamy bezpośrednio do siedziby firmy: Jawornik 360, 32-400 Myślenice. Do zobaczenia!

 

Więcej na temat firmy Fcase na stronie www.fcase.pl


Materiał sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane