Connect with us

Gmina Myślenice

Ogólnopolski turniej karate kyokushin. Myślenicka Akademia „Byakko” z 12. medalami

Opublikowano

w

Ogólnopolski turniej karate kyokushin. Myślenicka Akademia „Byakko” z 12. medalami
stw

W niedzielę 28 lutego w Kątach Wrocławskich odbył się Ogólnopolski turniej karate kyokushin IKO „II Ichiban Cup” organizowany przez Wrocławski Klub Karate Kyokushin Agnieszka i Sylwester Sypień.

marcin sturg


„Nasi zawodnicy są rozpoznawalni już w całej Polsce, z turnieju na turniej podnoszą poziom swoich umiejętności. Widać, że analizują podczas walki słabe i mocne strony przeciwników i potrafią je wykorzystać. Już 13 marca młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy będą reprezentować miasto i klub podczas kolejnych Mistrzostw Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Bukownie. Jak mawiał Bruce Lee – „Dużym błędem jest uporczywe martwienie się o wynik walki. Nie myśl czy zakończy się ona zwycięstwem czy przegraną, pozwól aby twoje zmagania obrały naturalny kurs a wypracowane przez ciebie narzędzia uderzą we właściwym czasie„. Mam więc nadzieję, że zaowocuje ciężka praca wykonana przez zawodników podczas okresu przygotowawczego w czasie którego odbyły się dwa obozy – Klubowy obóz zimowy oraz IKO Polish Fighters Camp, gdzie szlifowaliśmy formę z najlepszymi zawodnikami w Polsce ” – powiedział Marcin Sturgulewski.

Udział w turnieju wzięło 180 zawodników z 18 klubów z całej Polski, m.in Olecka, Ostródy, Białej Podlaskiej, Krosna, Chrzanowa i Myślenic. Impreza odbyła się bez udziału publiczności przy zachowaniu całkowitego reżimu sanitarnego. Widzowie mogli oglądać zawody dzięki transmisji online. Reprezentanci Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” zdobyliśmy 12 medali indywidualnych, co dało klubowi 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, 1 miejsce zajęli organizatorzy imprezy – Wrocławski Klub Karate Kyokushin Agnieszka i Sylwester Sypień Na 2 stopniu podium stanął Prezes Chrzanowskiego Klubu Karate Kyokushin, natomiast 3 miejsce przypadło ex aequo Myślenickiej Akademii Karate” Byakko” oraz Bialskiemu Klubowi Karate Kyokushin Wataha.


Spośród myślenickich zawodników złote medale zdobyli: Dawid Burkat (kumite +45kg, 10-11 lat), który nie dał swoim rywalom najmniejszych szans, a dwie jego walki trwały łącznie ok. 30 sekund. Uczeń Szkoły Podstawowej w Trzemeśni w swojej karierze zakończył przed czasem ok 80% swoich walk, co czyni go najskuteczniejszym jak do tej pory zawodnikiem MAK „Byakko”. Lilianny Sidor (Kumite -30 kg, 8-9 lat), która w walce finałowej pokonała po dogrywce klubową koleżankę Nikolę Dzidek (2 miejsce). Warto dodać, że dziewczyny kolejny już raz spotykają się w walce finałowej pokonując wcześniej zawodniczki z innych klubów. Srebrny medal powędrował do Aleksandra Nowaka (kumite -70kg, 16-17 lat), zaliczył on swój kontrolny start przed Mistrzostwami Polski Południowej, które odbędą się 13 marca w Bukownie. Olek będzie bronił tytułu Mistrza, który wywalczył przed rokiem w Wieliczce. Srebrny medal w kumite (-25kg, 8-9 lat) oraz brązowy medal w kata (8-9 lat) przywiózł Wojciech Swachta podtrzymując tradycję z 2 poprzednich turniejów, gdzie również dwukrotnie stawał na podium. Jego Brat Bartosz Swachta po świetnych walkach zdobył srebrny medal (kumite -30kg, 10-11 lat), w tej samej kategorii 3 miejsce zajął Miłosz Pilch.

Dwukrotnie na podium stawała również Daria Bzdek zdobywając dwa brązowe medale w najliczniejszych kategoriach (kata 10-11 lat oraz kumite -35kg, 10-11 lat) Walkę eliminacyjną wygrała w kilkanaście sekund, dwukrotnie trafiając przeciwniczkę efektownymi kopnięciami. Na trzecim stopniu podium stanęli również Maksym Romanik (kumite -35kg, 8-9 lat) i Karol Motyka (kata 8-9 lat). Klub reprezentował również Adrian Paszkowski w kategorii kata i kumite 14-15 lat., Hubert Ziembla w kumite 8-9 lat oraz Maja Ulman w kumite 10-11 lat -35kg. Tym razem wrócili bez pucharów ale za to z kolejnym doświadczeniem na ogólnopolskich turniejach. W roli sędziego wystąpił Sensei Marcin Sturgulewski, a w roli sekundanta sempai Emilia Witkowska.

Ogólnopolski turniej karate kyokushin. Myślenicka Akademia „Byakko” z 12. medalami

Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach

Opublikowano

w

Wielkie finały Plaży Open już w ten weekend w Myślenicach
stw

Dobiega końca tegoroczny cykl Plaży Open. Trzy turnieje, mimo że rozgrywane, w formie towarzyskiej po raz kolejny odniosły ogromny sukces, cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców, a wisienką na torcie będą zmagania w Myślenicach. To wydarzenie również zapisze się w historii polskiej siatkówki plażowej.

Po zmaganiach Plaży Open w Łodzi i Czeskim Cieszynie, a także międzynarodowych rozgrywkach Beach Pro Tour w Białymstoku, czas na podsumowanie cyklu i jego ostatni turniej. Myślenice Plażę Open gościć będą już po raz trzeci, ale ta edycja przyćmi wszystkie wcześniejsze. W Małopolsce odbędą się wielkie finały cyklu pod nazwą Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn. To jednak nie wszystko. W trakcie turnieju rozegrany zostanie inny, niezwykle emocjonujący i widowiskowy turniej – Polish Championships of King Of The Court. Te dwa wydarzenia sprawiają, że najbliższy weekend w Myślenicach zapowiada się niezwykle interesująco.

To będzie fantastyczny weekend i bardzo cieszę się, że całe podsumowanie cyklu odbędzie się właśnie w Myślenicach. To tam w ubiegłym roku rozegraliśmy pierwszy raz mecze przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera była fenomenalna, dlatego też w tym roku postanowiliśmy właśnie w Myślenicach rozegrać dodatkowy turniej Polish Championships of King Of The Court. To międzynarodowy format, cieszący się dużym zainteresowaniem w innych krajach. W naszym jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o jego organizację. W Białymstoku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy i było to wydarzenie jednodniowe. W Myślenicach idziemy o krok dalej i turniej się rozrasta, będzie on trwał dwa dni – zaznacza dyrektor generalny cyklu Plaża Open Marcin Strządała.

Finały w Myślenicach, to podsumowanie wszystkich dotychczasowych rywalizacji. Dlatego też właśnie tu rozdane zostaną nagrody dodatkowe. Standardowa pula nagród to 30 000 zł – po 15 000 zł na płeć. Dla duetów kobiet i mężczyzn, które najlepiej spiszą się w całym cyklu przygotowano dodatkową nagrodę w kwocie 10 000 zł. Wiadomo już, że do Myślenic przyjadą triumfatorzy dwóch wcześniejszych turniejów – w Łodzi i w Czeskim Cieszynie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Są oni głównymi pretendentami do głównej nagrody. W turnieju kobiet wszystko jest jeszcze możliwe.

Rozgrywki w ramach Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn toczyć się będą od piątku, wtedy to rozegrane zostaną eliminacje. W sobotę rozpocznie się turniej główny, a na niedzielę zaplanowano najważniejsze mecze turnieju – półfinały i finały. W piątek i sobotę wieczorem boiska w Myślenicach należeć będą do uczestników King Of The Court. To jednak nie wszystko, co czeka kibiców w weekend.

Oprócz atrakcji sportowych, będzie mnóstwo konkursów, strefa dla dzieci wraz z dmuchańcami. Będziemy rozdawać dużo nagród, ufundowanych m.in. przez naszego sponsora strategicznego – PKN Orlen, który wspiera nas od 2018 roku – przyznał Marcin Strządała.

Organizator zapewnia transmisje z całego turnieju. Praktycznie całość będzie można obejrzeć na kanale youtube BDB Event, natomiast od godziny 15:10 transmisje przeniosą się do TVP Sport.

Harmonogram turnieju:

Piątek – dzień 1
eliminacje – w zależności od ilości zgłoszonych drużyn – nie wcześniej niż 9.00
20:00 – eliminacje King Of The Court

Sobota – dzień 2
Turniej główny
8.30 – rozpoczęcie rozgrywek na 3 boiskach.
16:50 – ostatnie mecze
19:00 – rozdanie nagród Gala Plaża Open
20:30 – runda finałowa King Of The Court
W trakcie turnieju głównego konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Niedziela – dzień 3
9.00 ćwierćfinały (2 boiska)
12.20 półfinały (2 boiska)
14.10 – mecz o III miejsce kobiet
15:10 – mecz o III miejsce mężczyzn (TVP Sport)
16:10 – finał kobiet (TVP Sport)
17:10 – finał mężczyzn (TVP Sport)
W trakcie finałów konkursy, animacje i zabawy dla kibiców

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”

Opublikowano

w

Wiśniowa, Raciechowice, Zawada i Kędzierzynka wyróżnione w konkursie „Małopolska Wieś 2022”
stw
24 sołectwa walczyły o tytuły najpiękniejszej, najbardziej nowatorskiej i najbardziej aktywnej w sieci wsi w ramach Konkursu „Małopolska Wieś 2022”. Do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia?

W poniedziałek, 4 lipca Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą konkurs i udzielił tym samym pomocy finansowej wyróżnionym gminom na łączną kwotę ponad 485 tys. złotych.

Miano najpiękniejszej małopolskiej wsi zyskało sołectwo Babice w gminie Zielonki. Tuż za nim uplasowało się sołectwo Rudawa w gminie Zabierzów. Trzecie miejsce zajęła Przysietnica w gminie Stary Sącz.

Pierwsze miejsce w kategorii nowatorskiej małopolskiej wsi zajęło sołectwo Szreniawa w gminie Proszowice. Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się kolejno sołectwa Władysław w gminie Iwanowice i Gwoździec w gminie Zakliczyn.

Tytuł najbardziej aktywnej wsi w sieci przypadł sołectwu Przysietnica w gminie Stary Sącz.

 

Miejscowości powiatu myślenickiego zgłoszone do konkursu otrzymały wyróżnienia. 

W kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymała Wiśniowa. 

W kategorii Nowatorska Małopolska Wieś wyróżnienie otrzymały Raciechowice (gmina Raciechowice), Zawada (gmina Myślenice)  i Kędzierzynka (gmina Dobczyce). 

 

Głównym celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Przedmiotem oceny w ramach Konkursu w kategoriach Najpiękniejsza i Nowatorstwa Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa od 2017 r., a w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – w 2021 r.

Pod uwagę była brana m. in. estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne było promowanie działań na rzecz zmiany wizerunku wsi – działań nowatorskich, innowacyjnych w szczególności w wymiarze gospodarczym, środowiskowym  i społecznym. Komisja konkursowa oceniła także strony internetowe i profile sołectw na portalach społecznościowych.

Pełna lista nagrodzonych gmin wraz z wysokością pomocy finansowej znajduje się tutaj: Konkursy | Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (bip.malopolska.pl)

Taki film powstał na okoliczność konkursu. Zapraszamy zatem do Kędzierzynki. 

 


Inf.: Małopolska 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach

Opublikowano

w

V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
stw

V Turniej Respekt Cup – 2 lipca 2022. Respekt to piłka nożna kobieca w najlepszym wydaniu, to 9 lat działań sportowych uwieńczonych sukcesami, to zapowiedź jubileuszu 10 – lecia, który już w przyszłym roku.

W dniu 2 lipca 2022 roku odbył się wspaniały Turniej Respekt Cup V, który był realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach zadania „Sport Wszystkich dzieci 2022” oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

W turnieju udział wzięło sześć zespołów, rozgrywki odbywały się każdy z każdym na dwóch boiskach w systemie 6+1. Turniej miał wymiar międzynarodowy bo udział wzięła drużyna z Czech FK Gascontrol Havířov, z.s., drugą drużyną, która miała do pokonania dość dużą odległość to drużyna Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej Kobiet AWL – Wrocław. Dodatkowo wzięły udział beniaminek II Ligii Kobiet KS Dąb Zabierzów Bocheński – dziewczyny, WSC Castle Barwałd, Uran Łukowica oraz Respekt Myślenice. Wszystkie drużyny grały i świetnie się bawiły. Patronat Honorowy nad turniejem objął Pan Burmistrz MiG Myślenice Jarosław Szlachetka.
 
Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
🥈 Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej Kobiet AWL (Akademii Wojsk Lądowych) – trener Piotr Rumak, koordynator Małgorzata Karolina
🥉 WSC Castle Barwałd – Trener Frans Sarapat
🏅Respekt Myślenice – trenerzy: Przemek Senderski, Kamil Mistarz, Maryśka Dziadkowiec, Zuzia Węglarz
Warto zwrócić uwagę na fakt, że o pierwszym meczu zadecydowały bramki, gdyż oba zespoły zgromadziły tą samą ilość punktów.
W ceremonii rozdania medali, które otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju udział wzięli Pan Burmistrz MiG Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Pan Prezes Podokręg Piłki Nożnej Myślenice – Maciej Górka.
 
Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN.
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach
 
 
V Turniej Respekt Cup 2022 w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane