fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Orkiestra Dęta w Głogoczowie od kuchni czyli „Zagraj z nami !”

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

GŁOGOCZÓW: Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie w okresie od września do grudnia 2019 roku zaprosiła mieszkańców miejscowości i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Głogoczowie do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków Województwa Małopolskiego pt. „Zagraj z nami! Orkiestra Dęta OSP Głogoczów zaprasza.”

Głogoczowska Orkiestra Dęta jest instytucją z 25-letnią tradycją, w której grają prawdziwi pasjonaci muzyki. Dzięki projektowi „Zagraj z nami! Orkiestra Dęta OSP Głogoczów zaprasza”, zarówno mieszkańcy Głogoczowa jak i dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej, mogli się o tym przekonać „od kuchni” biorąc udział w otwartych próbach orkiestry. W trakcie prób orkiestry uczestnicy poznali bliżej jej historię, instrumenty jakimi dysponuje i zobaczyli jak wyglądają przygotowania do oficjalnych wydarzeń. To były bardzo inspirujące dla wszystkich spotkania.

Efekty przygotowań orkiestry można było podziwiać w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie na Jesiennym Spotkaniu Mieszkańców Głogoczowa oraz w trakcie Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych.

Kolejna impreza za nami. Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych dobiegł końca. Kto nie uczestniczył może żałować, bowiem wszystkie osoby zgromadzone na sali opuszczały to miejsce podekscytowane. I my cieszyliśmy się z nagrody pieniężnej, którą otrzymaliśmy.Poniżej znajduje się link ze zdjęciami z przeglądu, jak również wykonanie utworu "Ammerland" naszej Orkiestry 😊🎤🎷https://dziennikpolski24.pl/powiatowy-przeglad-orkiestr-detych-w-myslenicach-niektore-z-nich-graja-juz-od-stu-lat-zdjecia/ga/c1-14604939/zd/40272305———Przegląd orkiestry odbył się w ramach projektu "Zagraj z nami! Orkiestra Dęta OSP Głogoczów zaprasza." Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Opublikowany przez Orkiestra Dęta OSP Głogoczów Poniedziałek, 25 listopada 2019

Otrzymane z Województwa Małopolskiego wsparcie finansowe umożliwiło głogoczowskiej OSP zakup lekkich strojów dla orkiestry, tj. koszulki polo, spodnie, polary. Ponieważ specyfika działalności orkiestr dętych wymaga występowania w warunkach terenowych, zakupiono także torebki na nuty. Jednakowe umundurowanie pozwala obecnie na identyfikację członków orkiestry w trakcie działań mniej oficjalnych np. na próbach, czy w trakcie podróży. Mieszkańcy Głogoczowa już niebawem będą mieli ponowną okazję do zobaczenia zakupionych strojów – w grudniu na tradycyjnym kolędowaniu Orkiestry Dętej OSP Głogoczów, a 12 stycznia na Noworocznym Koncercie – Dziecinie małej kolędujmy.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Głogoczowa i okolicznych miejscowości do wspólnego grania. Można nas spotkać co wtorek, w godzinach od 18 do 20, w świetlicy OSP Głogoczów, 32-444 Głogoczów 406. Naszą działalność obserwować można również na FB – https://www.facebook.com/ospglogoczow/– mówi Karol Bujas, kierownik Orkiestry Dętej OSP Głogoczów.

Info: Orkiestra Dęta OSP Głogoczów

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane