Connect with us

Gmina Myślenice

Orzeł Myślenice wyszedł z inicjatywą i udanie pożegnał lato!

Opublikowano

w

Orzeł Myślenice wyszedł z inicjatywą i udanie pożegnał lato!

Tegoroczne zakończenie lata z Orłem Myślenice miało kilka sportowych punktów w swoim programie, jak również charytatywny wydźwięk ze zbiórką na operację kolana dla zawodnika pierwszej drużyny – Krzysztofa Żaka. W ramach wydarzenia współfinansowanego przez Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej odbył się turniej żaków, sportowe atrakcje dla dzieci, kiermasz słodkości oraz w finałowej części efektownie wygrany mecz pierwszej drużyny z Rabą Dobczyce.

Wydarzenie rozpoczął turniej dla dzieci z roczników 2013 i 2014, na sztucznej nawierzchni ustawiono dwa boiska, na których równocześnie odbywały się mecze, a rywalizowały dwie drużyny Orlików Myślenice, a także Karpat Siepraw i Lubomira Wiśniowa. Każdy uczestnik zawodów oczywiście był zwycięzcą, a na koniec rywalizacji otrzymał okazały złoty medal!

Swoją cegiełkę do sobotniego wydarzenia dołożyli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolnego Przedmieścia, którzy dla dzieci zorganizowali strażacki tor przeszkód, zaszczepiając tym samym w najmłodszych strażackiego ducha. Dzieci miały również możliwość zwiedzania wozu strażackiego z całym ratowniczym ekwipunkiem.

W wieczornej części zakończenia lata murawa stadionu Orła Myślenice została już oddana dorosłym zawodnikom pierwszych drużyn, a gospodarze mierzyli się z liderującą wówczas w tabeli Rabą Dobczyce. Orłowcy zagrali znakomite zawody i wygrali 3:0 (1:0). Dwa gole w tym meczu zdobył Mark Ponomarenko i jednego Artur Mistarz.

Dochód z biletów i kiermaszu słodkości, a także hot-dogów w restauracji Przedmieście został przekazany na zbiórkę na operację więzadła Krzysztofa Żaka. Sobotnie wydarzenie zasiliło zbiórkę o 2631 zł, a zbiórka łącznie przekroczyła już 7 tysięcy złotych. Do celu zabrakło niewiele, dlatego w imieniu społeczności Orła Myślenice zachęcamy do wsparcia  akcji: https://zrzutka.pl/ck38rn

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane