Connect with us

Gmina Myślenice

OSP Śródmieście poświęciło wóz bojowy!

Opublikowano

w

OSP Śródmieście poświęciło wóz bojowy!

Dziś wreszcie Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice – Śródmieście poświęciła średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który otrzymała blisko rok temu. Samochód kupiony dzięki środkom finansowym przekazanym przez Gminę Myślenice, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Fundacja PKN Orlen oraz wkład własny jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. NNMP w Myślenicach, następnie część oficjalna z poświęcenie miała miejsce na myślenickim Rynku.

Przypomnijmy, że 300 tys. zł na zakup wozu przekazał samorząd gminny. Radni kilka miesięcy temu zaakceptowali wniosek burmistrza Jarosława Szlachetki o zabezpieczenie w budżecie gminy na 2020 rok takiej kwoty na wkład własny. Pozostałe środki pochodziły z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w kwocie 250 tys. zł oraz z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które przekazały nam 210 tys. zł. Dofinansowanie zakupu w kwocie 40 tys. zł zapewnił ponadto Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 833 940 zł.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane