fbpx
Connect with us

Bez kategorii

Padł rekord. 25. Finał WOŚP = 105 570 801 PLN!

Avatar

Opublikowano

w

WOŚP : Uzbierano ponad 30 milionów złotych więcej niż rok temu-taką informację podała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowując tegoroczny finał  . Dzięki hojności darczyńców oraz wspólnej pracy blisko 1 700 sztabów, na konto Orkiestry trafiło ponad 105 mln zł.

Dokładnie 15 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25-ty. Tym razem fundusze ze zbiórki będą przeznaczone „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. O wyniku minionego Finału poinformował Jerzy Owsiak podczas specjalnej gali zorganizowanej w Zamku Królewskim.
– Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna! Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych. Przed Finałem pojawiały się głosy – 25 milionów dolarów na 25 lecie WOŚP. I jest! Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że My, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami . Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów. Ponad 105 milionów złotych, na zdrowie! – mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Na kwotę 25. Finału WOŚP złożyły się się min.:

 • wpłaty do puszek kwestarskich 120 tys. wolontariuszy WOŚP,
 • wpłaty do skarbon stacjonarnych,
 • darowizny indywidualne przekazane na rachunek bankowy,
 • darowizny przekazane poprzez wpłaty kartami płatniczymi za pomocą terminali płatniczych oraz za pomocą formularza na stronie internetowej,
 • środki zebrane w wyniku Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców,
 • środki przekazane poprzez charytatywne SMS-y,
 • środki wpłacone poprzez formularz wpłaty na stronie wosp.org.pl,
 • środki przekazane poprzez formularz wpłaty w serwisie Facebook Orkiestry,
 • środki zebrane w wyniku akcji Wirtualne Serce WOŚP,
 • środki zebrane przez serwis siepomaga.pl,
 • środki zebrane w wyniku akcji prowadzonych przez sponsorów WOŚP,
 • środki przekazane na cele Finału przez sponsorów WOŚP.

Koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki 25. Finału WOŚP wyniosły 4 053 624,01 PLN, co stanowi 3,8% zebranych środków. Na koszty te składają się m.in. wyprodukowanie samoprzylepnych serduszek WOŚP, materiały promocyjne i reklamowe, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne oraz usługi i wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do współpracy ze sztabami i wolontariuszami w zakresie przeprowadzenia i rozliczenia ogólnopolskiej zbiórki.

Źródło: Fundacja WOŚP

 

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane