Connect with us

Powiat myślenicki

Papież Franciszek 27 marca będzie „błagać o ustanie epidemii”

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

W niedzielę popołudniu 15 marca br. Papież Franciszek opuścił Watykan i udał się do Rzymu do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby skierować modlitwę do patronki Wiecznego Miasta, Matki Bożej Salus Populi Romani, Papież odwiedził także kościół San Marcello w Rzymie* gdzie znajduje się cudowny krucyfiks. Modlił się o ustanie pandemii, która dotknęła Włochy i cały świat.

Cudowny krucyfiks przed którym modlił się papież dziś opuszcza kościół San Marcello. Dziś dotrze on do Watykanu, wystawiony zostanie na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, by jutro 27 marca o godz. 18:00 papież udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi”. Papież upadnie na twarz przed krucyfiksem, aby „błagać o ustanie tej epidemii bez końca, która powoduje śmierć i rany na całym świecie, hamując gospodarkę na pięciu kontynentach i rujnując życie całej ludzkości”.

Krucyfiks Kościół św. Maurycego /zdj. ze strony fb Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni/

Kościół św. Marcelego

Znajduje się na via del Corso w Rzymie. Początki tego miejsca sięgają V wieku, kiedy to papież Bonifacy konsekrował świątynię w 418 roku. W czasie pożaru, który zniszczył prawie cały kościół, ocalał zupełnie nienaruszony krucyfiks. To była niezwykła sytuacja, ponieważ po ludzku patrząc, nie było możliwości, aby krzyż nie spłonął.

Kiedy w 1522 r. w Wiecznym Mieście zaczęła się w szybkim tempie rozwijać epidemia dżumy, jej mieszkańcy wynieśli krucyfiks na ulice Rzymu. Przez ponad dwa tygodnie wierni – niosąc krzyż w najdalsze zakątki miasta – modlili się o powstrzymanie epidemii i uratowanie od zagłady.

Jak mówią przekazy – tam, gdzie niesiony krzyż docierał, stopniowo choroba rzeczywiście mijała. Kiedy po 16 dniach grupa modlących się przyniosła krucyfiks do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła. Od tamtej pory krucyfiks San Marcello uważany jest do dzisiaj przez mieszkańców Rzymu za cudowny.

źródło: https://papiez.wiara.pl/doc/6231252.Papiez-Franciszek-upadnie-na-twarz-pod-krzyzem

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Marzec 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lut   Kwi »

Facebook

Najczęściej czytane