fbpx
Connect with us

Gmina Pcim

Pcim. 15-letni Kuba rapuje o tym co jego zdaniem ważne

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Powiatowa scena hip-hopowa powoli się powiększa. W ubiegłym roku,mieliśmy okazję prezentować twórczość grupy Panaceum z Myślenic, dzisiaj przedstawiamy debiut Jakuba Kudłacza z Pcimia. Kuba ma 15 lat, pół roku temu zaczął szerzyć swoją działalność w sieci i po rodzimej miejscowości pod pseudonimem NEKSI. W ubiegłą niedzielę, światło dzienne ujrzał teledysk pt. „Człowiek Progress” który jest także zapowiedzią nadchodzącego mixtapu – ILUZJONISTA. Teledysk został zrealizowany przy pomocy Panaceum Videos.

Zainteresowanie rapem zrodziło się gdy miałem 6 lat. Wtedy kuzyn pokazał mi pierwszy utwór rapowy znanego wtedy bardzo Gangu Albani, lecz to był tylko taki lekki zaczątek tego co było później. Od 12 roku życia piszę teksty. Gdy przypomne sobie niektóre z nich to czuję z jednej strony wielki sentyment a z drugiej wielką żenadę (wiadomo to były początki i nie pisało się z sensem). Inspiracją wielką (merytoryczną) jest raper Filipek który piszę fenomenalne teksty i z niego głównie biorę przykład. Do nagrania pierwszego utworu (PromoKawałka) doszło przez przypadek. Jakoś poznałem duet Panaceum i zaproponowali mi bym nagrał coś u nich (sprawdził się) i tak teraz jestem gdzie jestem. Hmmmm… Jeśli chodzi o hip hop młodego pokolenia to trudno na ten temat coś wogóle powiedzieć, ponieważ każdy młody raper reprezentuje co innego rapem. Ja próbuję reprezentować swoimi utworami prawdę i różne sytuacje które można zaobserwować u ludzi podczas np: siedzenia w autobusie. Przekazem swoich numerów chciałbym dotrzeć do młodych (swoich) rówieśników jak i do osób starszych z informacją że rap to nie tylko wulgaryzmy lecz też cos w czym można znaleść ukojenie i poznać świat okiem młodego człowieka– podkreśla Kuba „Neksi”

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane