Connect with us

Zdrowie

Pcim. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie zbadać swoje piersi w mammobusie

Opublikowano

w

Pcim. Panie  w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie zbadać swoje piersi w mammobusie

Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia. W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata. Wyjątek stanowią kobiety obciążone genetycznie. Są to kobiety, których matka, siostra lub córka chorowały na raka piersi. Tym pacjentkom przysługuje badanie mammograficzne raz w roku .

Mammografia, oznaczana jako MMG (lub MRTG) to badanie obrazowe, w którym dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu można bardzo dokładnie przebadać piersi w kierunku zmian nowotworowych (raka piersi). Badanie może być wykonane zarówno dla jednej, jak i obu piersi.

Pcim. Panie  w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie zbadać swoje piersi w mammobusie

Nie zwlekaj, zarezerwuj swoją wizytę już dziś. Bezpłatne badania mammograficzne wykonywane będą w Pcimiu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w poniedziałek 16 maja. 

Badania przeprowadzi  Firma  Mammo-Med.

W Naszych mammobusach zatrudniamy wykwalifikowany personel medyczny, który realizuje badania na najwyższym poziomie technicznym. Największym priorytetem jest zdrowie Naszych pacjentek. Mając świadomość tego, jak delikatną tematyką są badania mammograficzne, podchodzimy do każdej pacjentki z największym szacunkiem.
Wiemy jak ważne jest dobre samopoczucie naszych pacjentek podczas tych badań. Dlatego dbamy o to, aby profesjonalnie wykonywanym badaniom towarzyszyła zawsze przyjazna atmosfera a nasz personel wykazywał się należytą empatią wobec każdej pacjentki!- czytamy na stronie internetowej Mammo-Med. 

 


Inf.: Mammo-Med

Zdjęcie główne jest zdjęciem poglądowym, źródło: Mammo-Med

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Dobczyce

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat w Dobczycach

Opublikowano

w

Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat w Dobczycach

Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z partnerami projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020: „Wsparcie realizacji programu profilaktyki raka piersi w latach 2021-2023.”

👉 Program adresowany jest do pań wieku 50-69 lat ( ur.1972-1953 ), które:
– są mieszkankami Małopolski
– nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

👉 Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności zawodowej w programach zdrowotnych.

‼️ Bezpłatne badania mammograficzne będą wykonywane 15 czerwca 2022, od 10.00 do 17.00, w Dobczycach, na parkingu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

‼️ INFORMACJE I ZAPISY: 12 6330218, 503 777 651 – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Badaj się! Miej pewność! Wykonuj badania regularnie!

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Opublikowano

w

5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

16 maja poniedziałek na myślenickim Rynku wielkie święto – 5. Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Do Myślenic na wspólne świętowanie przybyły osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z całej małopolski. Rozpoczęto mszą świętą o godzinie 10:00 w Sanktuarium Narodzenia NMP  w Myślenicach.

🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach
Organizatorami wydarzenia są:
Galeria:
5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach 5 Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Ekologia

Mieszkańcy powiatu myślenickiego pamiętają o naszej planecie nie tylko od święta

Opublikowano

w

przez

Mieszkańcy powiatu myślenickiego pamiętają o naszej planecie nie tylko od święta

W kalendarzu świąt nietypowych, 22 kwietnia, przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Święto to obchodzone jest w Polsce już od ponad 30 lat…

Dzień Ziemi to inicjatywa, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz uświadamianie jak ważny dla życia planety jest nasz ekosystem. To również okazja do poprawy świadomości społecznej dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Każdego roku obywatele Ziemi w tym dniu zbierają śmieci, sadzą drzewa, organizują pikniki, podpisują petycje i przede wszystkim planują lepszą przyszłość naszej planety.

Mieszkańcy powiatu myślenickiego pamiętają o naszej planecie nie tylko od święta

„Inwestuj w nasza planetę”

Ideę Dnia Ziemi zapoczątkowali Amerykanie w  latach 70. XX wieku, w związku z katastrofą ekologiczną jaka miała miejsce w styczniu 1969 roku u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. W pierwszym Dniu Ziemi miliony ludzi zebrały się na ulicach największych amerykańskich miast, aby zaprotestować przeciwko rewolucji przemysłowej. Od tego czasu, co roku myśl przewodnia Dnia poświęcona jest jednemu, wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi „Inwestuj w naszą planetę”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę przede wszystkim na problem ocieplania się klimatu na Ziemi.

Źródło: 22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dzień Ziemi lokalnie

Na terenie powiatu myślenickiego, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywa się wiele inicjatyw ekologicznych. Nie oznacza to jednak, że o naszą planetę dba się tylko od święta. Mieszkańcy ziemi myślenickiej w każdym wieku prężnie działają na rzecz lokalnego środowiska przez cały rok w organizowanych akcjach oczyszczania lasów i przydrożnych rowów. Przykładem takiej działalności są Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Harbutowicach, które również w tym roku sprzątały swoją najbliższą okolicę.

 

Fotografia: Józef Gielata.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane