fbpx
Connect with us

Gmina Pcim

Pcim. W nocy strażacy walczyli z pożarem budynku mieszkalnego

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W nocy 2 września o godzinie 2.34 wpłynęło do SKKP PSP w Myślenicach zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Pcim.

Dyżurny operacyjny zadysponował do działań siły i środki PSP – JRG Myślenice oraz jednostki OSP Pcim, OSP Stróża, OSP Trzebunia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go i znajdują się w miejscu bezpiecznym. Dodatkowo zagrożony był zlokalizowany w odległości ok. 6 m budynek gospodarczy. Strażacy oświetlili miejsce pożaru, trzy roty gaśnicze zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych pracowały na poddaszu budynku i podały trzy prądy wody na źródło ognia.

Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była ewakuacja mienia zagrożonego zalaniem znajdującego się na II kondygnacji w miejsce bezpieczne na parterze. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono nadpalone drewniane elementy konstrukcji dachu, wyposażenia budynku, przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia mieszkalne przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając dalszego zagrożenia. Działania zakończono o godzinie 4.55.


Źródło i foto: PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane