fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Lata 50. Przedstawiciele Służby Zdrowia. Myślenicki Rynek

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta.

Lata 50. ubiegłego wieku. Przedstawiciele Służby Zdrowia na myślenickim Rynku.

Od lewej: Jadwiga Podoba – położna myślenickiego szpitala, Mieczysław Stoch – wieloletni dyspozytor Pogotowia Ratunkowego, który na tym stanowisku przepracował 30 lat oraz Waleria Bałuk z domu Szymska.

Wala Bałuk (bo tak zwracano się do niej) została zapamiętana przez wiele osób jako wspaniała pielęgniarka myślenickiego szpitala, traktująca wykonywany zawód jak swoje powołanie życiowe. Pomagała potrzebującym o każdej porze dnia i nocy. Rewelacyjna w wykonywaniu zastrzyków. Pomimo bólu który towarzyszył pacjentom podczas zabiegów, pani Wala zawsze była mile widziana w każdym myślenickim domu. Wyjątkowo radosne usposobienie i niespotykana życzliwość to były charakterystyczne dla Niej cechy.

Zdjęcia nieznanego autora z archiwum kolekcjonerskiego myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 49/44/2020


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane