Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Malownicza panorama Myślenic początek XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Malownicza panorama Myślenic początek XX wieku

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Panorama miasta z początku XX wieku.

Perły Myślenic. Malownicza panorama Myślenic początek XX wieku

Panorama miasta z początku XX wieku, w kierunku południowo wschodnim. Młyn i tartak parowy to najokazalsze budowle z tego okresu wykonujące usługi dla ludności z powiatu myślenickiego. Dzisiaj teren ten jest wypełniony budynkami mieszkalnymi. W dali widoczna rzeka Raba płynąca u podnórza wzniesień Beskidu Wyspowego.

Pocztówka była wysłana w dniu 3 października 1926 roku z Myślenic do szwajcarskiej miejscowości Winterthur.

Dzisiaj, pocztówka ta wzbogaca archiwum kolekcjonerskie myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

blachut jozefJózef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic

 

 

Perły Myślenic 87/34/2021

 

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane