Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Odpoczynek w Rynku lata 50. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Odpoczynek w Rynku lata 50. XX wieku

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta.  Połowa lat 50. ubiegłego wieku. Myśleniczanie Jan Panikowski i Stanisław Błachut podczas odpoczynku w myślenickim Rynku.

Brak opisu.

W tle widoczne budynki przy ulicy Jana Sobieskiego. Na ścianie jednego z nich widnieje malowidło przedstawiające budowany wówczas w Warszawie Pałac Kultury i Nauki. Panowie w charakterystycznym dla epoki ubiorze, garnitury białe koszule, szerokie spodnie. Ciekawostka nogawki spinane były specjalnymi spinkami, tak aby nie utrudniały jazdy na rowerze.

Zdjęcie którego autorem jest myśleniczanin Walenty Łuczak pochodzi z archiwum rodzinnego Józefa Stanisława Błachuta.

blachut jozef

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 75/22/2021


Jeśli szukasz bieżących informacji z regionu subskrybuj nasz kanał: YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane