fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Podróżny z lat 60. XX wieku w sercu miasta

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Połowa la 60. ubiegłego wieku, Rynek w Myślenicach. Dwóch mężczyzn z walizkami i podróżną torbą. Najpewniej szli z dworca autobusowego który był z tyłu po lewej stronie niewidocznego na zdjęciu. Wyglada to na pomoc znajomego lub kogoś z rodziny w niesieniu bagaży osoby przybyłej właśnie do Myślenic.

https://fotopolska.eu/Inkei-Peter,autor.html

Połowa lat 60. ubiegłego wieku. Widok na główne skrzyżowanie dróg krajowych w centrum Rynku myślenickiego. Na wprost dwukierunkowa ulica Tadeusza Kościuszki, którą przejeżdżały wszelkie pojazdy z Krakowa w kierunku Zakopanego i Szczawnicy. W południowej części Rynku umiejscowiony był bowiem dworzec autobusowy zarówno linii międzymiastowych jak i połączeń lokalnych.

Zdjęcie nieznanego autora odnalezione w sieci internetowej, udostępnił je: Inkei Peter z Węgier

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 60/07/2021


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane