fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Rynek lata 20. ubiegłego wieku . Archiwum Józefa Stanisława Błachuta

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Dzisiaj zdjęcie myślenickiego Rynku sprzed stu lat!

Myślenicki Rynek z początku lat 20. ubiegłego wieku. Na pierwszym planie żołnierze z końmi obserwowani przez mieszkańców miasta. Po prawej stronie, tuż za studnią „Tereska” – widoczne są drewniane zabudowania baru „Tania Jatka” z którego często korzystali niektórzy mieszkańcy Myślenic. Dostarczano tu bowiem tańsze mięso, wyroby mięsne i podroby pochodzące z uboju domowego, z których przyrządzano ciepłe, smaczne i tanie potrawy dla ludzi ubogich.

Zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich Józefa Stanisława Błachuta.

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 27/21/2020


Więcej archiwalnych zdjęć Rynku:


Chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane