fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Widok z Galalitu na ulicę Niepodległości

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Kto pamięta taką właśnie ulice Niepodległości w Myślenicach?

Widok ulicy Niepodległości – na fotografii z lat 60. ubiegłego wieku. Niektórzy zapewne zauważą, że podobne zdjęcie było już publikowane na łamach lokalnej prasy w 2016 roku. Dzisiaj prezentuję to zdjęcie (w wersji ręcznie koloryzowanej) na stronie Myślenice iTV by udostępnić go większej liczbie internautów. Mam nadzieję, że sprawi to radość zarówno tym, którzy zapamiętali te widoki jak i osobom interesującym się historią naszego miasta.

Spostrzegawczy zauważą zapewne, że wielu z tych drewnianych domów już nie ma. W latach 80. ubiegłego wieku zostały wyburzone przez właścicieli bądź ich spadkobierców, którzy postanowili wybudować na ich miejscu nowe, murowane budynki mieszkalno handlowe.

Zdjęcie, którego autorem jest myśleniczanin Mieczysław Szancer pochodzi z archiwum kolekcjonerskiego Józefa Stanisława Błachuta.

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 55/02/2021


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane