fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Zarabie z lat 70. XX wieku

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato w pełni a zatem zapraszamy tam gdzie mieszkańcy Myślenic i okoli a także Krakowa najchętniej spędzali wakacyjne dni czyli na Zarabie, z lat 70. XX wieku.

zdj. Zygmunt Łada, Zarabie lata 70. XX wieku . Myślenice archiwalnie

Krajobraz rekreacyjno-letniskowej dzielnicy Myślenic z lat 70. ubiegłego wieku. Na zdjęciu widok Jazu na rzece Raba wraz z infrastrukturą jego otaczającą. Natomiast w dali rysuje się wzgórze Chełm. Podkreślić należy, że w latach 70. ubiegłego wieku przy Oddziale PTTK w Myślenicach bardzo prężnie działało kółko fotograficzne skupiające amatorskich pasjonatów fotografii, którzy uwieczniali na swoich zdjęciach zarówno krajobrazy jak i wydarzenia na terenie powiatu myślenickiego. W ramach kółka fotograficznego organizowano wiele wystaw i konkursów tematycznych. Wśród najbardziej aktywnych ich uczestników, przedstawiciel Oddziału PTTK „Lubomir” Kazimierz Pardyak wspomina – Leszka Skałę, Zygmunta Ładę i Władysława Nowackiego.

Zdjęcie myśleniczanina Zygmunta Łady z archiwum Oddziału PTTK „Lubomir” w Myślenicach.

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 35/29/2020


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane