fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Na Stradomiu w latach 20. ubiegłego stulecia

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława BłachutaPołowa lat 20. ubiegłego wieku Stradom Myślenice.

Lata 20. ubiegłego wieku. Myślenicki Stradom (obecnie ulica Niepodległości) w okresie przedwojennym równie pięknie się prezentował. Urocze, parterowe, drewniane domy jednorodzinne, skromnie żyjących myśleniczan były jego ozdobą. Wielopokoleniowy spacer, odświętnie ubranych bohaterek pierwszego planu, być może są to babcia, córka i wnuczka. Tuż za nimi panowie dyskutujący na tematy, sobie jedynie znane. Na drugim planie obok bielonego domu stoi stoi mężczyzna w kapeluszu, który spogląda z zaciekawieniem w oko obiektywu.

Ulicą tą przejeżdżały czasami przez centrum miasta samochody zdążające w kierunku Zakopanego. Ale we wspomnianych czasach było ich niewiele.

Zdjęcia nieznanego autora z archiwum kolekcjonerskiego Józefa Stanisława Błachuta.

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 61/08/2021


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane