" /> Perły Ziemi Myślenickiej. Sułkowice lata 60 ub. wieku
Connect with us

Gmina Sułkowice

Perły Ziemi Myślenickiej. Sułkowice lata 60 ub. wieku

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

sulkowice archiwalne

Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Ziemi Myślenickiej czyli archiwalne spojrzenie na ziemię myślenicką, okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta.  Przeniesiemy się do Sułkowic z lat 60. ubiegłego wieku by „spotkać” młodzież szkolną podczas pochodu 1. majowego.

Lata 60. ubiegłego wieku. Młodzież z Szkolnego Klubu Sportowego „Tężyzna” Szkoły Podstawowej w Sułkowicach podczas pochodu 1-majowego. Założycielem SKS „Tężyzna” był nauczyciel Stanisław Szybowski (widoczny na zdjęciu z prawej strony), który w latach 1973-1984 był dyrektorem tej szkoły.

Zdjęcie do niniejszej publikacji udostępnił Władysław Bartosz, członek Towarzystwa Przyjaciół Sułkowic „Kowadło”.

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Ziemi Myślenickiej 34/05/2021


Archiwalne Perły Ziemi Myślenickiej – wspomnienia z gminy Sułkowice


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane