Na obiektach Orła Myślenice odbył się ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2010 oraz 2011, a najlepsi w stawce szesnastu zespołów okazali się gospodarze ze szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, którzy w finale pokonali Wiatr Ludźmierz 3:2 i sięgnęli po okazały puchar.
Rozgrywki dla dzieci organizowane przez klub sportowy Orzeł Myślenice odbywały się w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie z programu „Małopolska na sportowo”. Imprezę wspierali także Miasto i Gmina Myślenice oraz sponsor tytularny PESMENPOL.
– Organizacja jakichkolwiek wydarzeń w tym trudnym czasie pandemii jest naprawdę trudna, niemniej jednak zawody sportowe mogą się odbywać z wyłączeniem publiczności. Otrzymaliśmy rekomendację Ministerstwa Sportu, że nasze zawody mogą się odbyć w takiej formie pomimo obostrzeń i cieszę się, że udało się je sprawnie przeprowadzić. Gratuluję wszystkim drużynom i dziękuję w imieniu wszystkich organizatorów z naszego klubu za dobre i pochlebne recenzje od trenerów zaproszonych do nas drużyn. Dla małych piłkarzy to też trudny czas, bo często nie udaje im się rywalizować z innymi, a nasz turniej stał na naprawdę wysokim poziomie sportowym – mówi Marek Pajka z klubu Orzeł Myślenice.
Drużyny w rozgrywkach eliminacyjnych zostały podzielone na cztery grupy, z których dwie pierwsze awansowały do fazy złotej, natomiast trzecia i czwarta do fazy srebrnej. Ostatecznie każda z drużyn rozegrała sześć spotkań z różnymi zespołami.
Najwięcej dramaturgii dostarczyły mecze półfinałowe i finał. W pierwszym półfinale Orliki Myślenice pokonały Spartę Leżajsk (drużyna z Województwa Podkarpackiego) dopiero po rzutach karnych. W drugim półfinale Okocimski Brzesko uległ 2:4 Wiatrowi Ludźmierz. W finale drużyna z Myślenic prowadzona przez trenera Jacka Łętochę już do przerwy prowadziła 3:0, ale rywale zaciekle walczyli o odrobienie strat, jednak ostatecznie to drużyna Orlików sięgnęła po końcowy triumf.
Organizatorzy w ramach nagród indywidualnych wybrali DRUŻYNĘ MARZEŃ turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP: Albert Kołodziejczyk (Orliki Myślenice), Kamil Kościółek (Okocimski Brzesko), Filip Jania (Orliki Myślenice), Franciszek Szpil (Okocimski Brzesko), Bartłomiej Koczur (Wiatr Ludźmierz), Piotr Niemczyk (Sparta Leżajsk), Mateusz Michalak (Wiatr Ludźmierz). Wszyscy zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali nagrody oraz statuetki.
Nagrody wręczał Robert Bylica, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego reprezentujący ziemię myślenicką, a także prezes Orła Myślenice Edward Łapa.
Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.
Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w Myślenickim Biegu na Skocznię. W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam w Myślenicach odbył się bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.
Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.
– Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.
Nagrody wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, a także Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice.
Klasyfikacja kobiet:
Monika Guzik-Hejmo
Beata Pepera
Joanna Dziadek
Klasyfikacja mężczyzn:
Adrian Król
Mariusz Pustuła
Bolesław Kasperek
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję ekstremalnego Myślenickiego Biegu na Skocznię. Zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra, w kolejnej edycji biegu trasa zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie potwierdzali duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.
Na myślenickim Rynku, w miniony weekend odbyły się pierwsze plenerowe koncerty. Zespół „LiskY” i Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka rozpoczęły cykl wakacyjnych spotkań z muzyką.
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu również w tym roku przygotował program weekendowych koncertów plenerowych. Rozpoczął z przytupem wyjątkowo od dwóch wydarzeń muzycznych, w sobotę a także w niedzielę. 2 lipca zagrał Zespół „LiskY”, który zabrał słuchaczy w świat popu i alternatywy z powiewem lat 80-tych. Kolejny dzień uświetnił wieczorny koncert Orkiestry Myślenickiej pod batutą Wojciecha Kwiatka.
Koncerty na leżakach przyciągają tych, którzy są ciekawi muzyki i szukają nowych doznań artystycznych. W cyklu „Rynek pełen dźwięków” posłuchać będzie można między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. Na stronie MOKiS-u ogłaszane będą kolejne koncerty plenerowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato, wakacje, Myślenice – Zarabie, górny Jaz lata 70. XX wieku.
Wojewódzki Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku tuż przy górnym Jazie na myślenickim Zarabiu. Zdjęcie z początku lat 70. ub wieku.
Autor zdjęcia M. Raczkowski.
Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.
Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.