Connect with us

Gmina Myślenice

Pierwsza edycja PESMENPOL Orzeł Cup, mali piłkarze opanowali Myślenice!

Opublikowano

w

turniej
stw

Na obiektach Orła Myślenice odbył się ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2010 oraz 2011, a najlepsi w stawce szesnastu zespołów okazali się gospodarze ze szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, którzy w finale pokonali Wiatr Ludźmierz 3:2 i sięgnęli po okazały puchar.

Rozgrywki dla dzieci organizowane przez klub sportowy Orzeł Myślenice odbywały się w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie z programu „Małopolska na sportowo”. Imprezę wspierali także Miasto i Gmina Myślenice oraz sponsor tytularny PESMENPOL.

Pierwsza edycja PESMENPOL Orzeł Cup, mali piłkarze opanowali Myślenice!

– Organizacja jakichkolwiek wydarzeń w tym trudnym czasie pandemii jest naprawdę trudna, niemniej jednak zawody sportowe mogą się odbywać z wyłączeniem publiczności. Otrzymaliśmy rekomendację Ministerstwa Sportu, że nasze zawody mogą się odbyć w takiej formie pomimo obostrzeń i cieszę się, że udało się je sprawnie przeprowadzić. Gratuluję wszystkim drużynom i dziękuję w imieniu wszystkich organizatorów z naszego klubu za dobre i pochlebne recenzje od trenerów zaproszonych do nas drużyn. Dla małych piłkarzy to też trudny czas, bo często nie udaje im się rywalizować z innymi, a nasz turniej stał na naprawdę wysokim poziomie sportowym – mówi Marek Pajka z klubu Orzeł Myślenice.

Drużyny w rozgrywkach eliminacyjnych zostały podzielone na cztery grupy, z których dwie pierwsze awansowały do fazy złotej, natomiast trzecia i czwarta do fazy srebrnej. Ostatecznie każda z drużyn rozegrała sześć spotkań z różnymi zespołami.

Najwięcej dramaturgii dostarczyły mecze półfinałowe i finał. W pierwszym półfinale Orliki Myślenice pokonały Spartę Leżajsk (drużyna z Województwa Podkarpackiego) dopiero po rzutach karnych. W drugim półfinale Okocimski Brzesko uległ 2:4 Wiatrowi Ludźmierz. W finale drużyna z Myślenic prowadzona przez trenera Jacka Łętochę już do przerwy prowadziła 3:0, ale rywale zaciekle walczyli o odrobienie strat, jednak ostatecznie to drużyna Orlików sięgnęła po końcowy triumf.

Organizatorzy w ramach nagród indywidualnych wybrali DRUŻYNĘ MARZEŃ turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP: Albert Kołodziejczyk (Orliki Myślenice), Kamil Kościółek (Okocimski Brzesko), Filip Jania (Orliki Myślenice), Franciszek Szpil (Okocimski Brzesko), Bartłomiej Koczur (Wiatr Ludźmierz), Piotr Niemczyk (Sparta Leżajsk), Mateusz Michalak (Wiatr Ludźmierz). Wszyscy zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali nagrody oraz statuetki.

Nagrody wręczał Robert Bylica, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego reprezentujący ziemię myślenicką, a także prezes Orła Myślenice Edward Łapa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. Orliki Myślenice
 2. Wiatr Ludźmierz
 3. Okocimski Brzesko
 4. Sparta Leżajsk
 5. Karpaty Siepraw I
 6. Raba Dobczyce I
 7. Pogoń Kraków
 8. Hutnik Kraków
 9. Wiślacka Szkoła Futbolu I
 10. Wiślacka Szkoła Futbolu II
 11. Orliki Myślenice II
 12. Raba Dobczyce II
 13. Karpaty Siepraw II
 14. Dziecanovia Dziekanowice
 15. Lisek Milówka
 16. Szkoła Futbolu Staniątki

Wyniki fazy eliminacyjnej

Pierwsza edycja PESMENPOL Orzeł Cup, mali piłkarze opanowali Myślenice!

Fot. Łukasz Miętka

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!

Opublikowano

w

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!
stw

Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w Myślenickim Biegu na Skocznię. W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam w Myślenicach odbył się bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.

Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.

– Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Nagrody wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, a także Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice.

Klasyfikacja kobiet:

 1. Monika Guzik-Hejmo

 2. Beata Pepera

 3. Joanna Dziadek

Klasyfikacja mężczyzn:

 1. Adrian Król

 2. Mariusz Pustuła

 3. Bolesław Kasperek

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję ekstremalnego Myślenickiego Biegu na Skocznię. Zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra, w kolejnej edycji biegu trasa zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie potwierdzali duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.

 


Inf.: UMiG Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach

Opublikowano

w

przez

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach
stw

 

Na myślenickim Rynku, w miniony weekend odbyły się pierwsze plenerowe koncerty. Zespół „LiskY” i  Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka rozpoczęły cykl wakacyjnych spotkań z muzyką. 

 

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu również w tym roku przygotował program weekendowych koncertów plenerowych. Rozpoczął z przytupem wyjątkowo od dwóch wydarzeń muzycznych,  w sobotę a także w niedzielę. 2 lipca zagrał Zespół „LiskY”, który zabrał słuchaczy w świat popu i alternatywy z powiewem lat 80-tych. Kolejny dzień uświetnił wieczorny koncert Orkiestry Myślenickiej pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Koncerty na leżakach przyciągają tych, którzy są ciekawi muzyki i szukają nowych doznań artystycznych. W cyklu „Rynek pełen dźwięków” posłuchać będzie można między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. Na stronie MOKiS-u ogłaszane będą kolejne koncerty plenerowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W razie niepogody wydarzenia zostaną odwołane.


Źródło: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Autor: Magdalena Kunecka 


 

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku
stw

 

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato, wakacje, Myślenice – Zarabie, górny Jaz lata 70. XX wieku.

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Wojewódzki Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku tuż przy górnym Jazie na myślenickim Zarabiu. Zdjęcie z początku lat 70. ub wieku.

 

Autor zdjęcia M. Raczkowski.

 

blachut jozefJózef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 126/26/2022

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane