Connect with us

Artykuł Sponsorowany

Pierwsze samodzielne farbowanie włosów – o czym pamiętać?

Opublikowano

w

Pierwsze samodzielne farbowanie włosów – o czym pamiętać?

Z pewnością wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak odmienić swój wygląd. Jednym z najszybszych i najbardziej efektywnych sposobów jest bez wątpienia koloryzacja włosów. To zabieg upiększający, za pomocą którego możesz zakryć siwe odrosty, odświeżyć swój naturalny kolor, a nawet… z brunetki stać się blondynką. Kiedyś skuteczna koloryzacja włosów była możliwa tylko u fryzjera. W obecnych czasach samodzielne farbowanie włosów w domu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. O czym należy pamiętać, decydując się na taki zabieg? Czy farba w odcieniu chłodnego brązu będzie odpowiednia do samodzielnej koloryzacji?

 

Farba chłodny brąz – dla kogo?

Brązowe farby do włosów są jednymi z najczęściej wybieranych odcieni do koloryzacji. Są ponadczasowe, kobiece i odpowiednie dla wielu typów urody. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj chłodny brąz. To kolor klasyczny i bardzo elegancki. Dla jakiego typu urody będzie jednak odpowiedni?

 

Na koloryzację chłodnym brązem powinny zdecydować się przede wszystkim posiadaczki w typie urody lata lub zimy, czyli takim, w którym dominują zimne tony. Chłodny brąz będzie dobrym wyborem w przypadku cery naczynkowej – pozwoli skutecznie zneutralizować różowe tony skóry. Także osoby o oliwkowym odcieniu skóry będą wyglądać w nim korzystnie. Nie sprawdzi się jednak u osób, które posiadają bardzo jasną oprawę oczu.

 

Jak farbować włosy w domu?

Kiedyś farby do włosów dostępne w sklepach były niskiej jakości i negatywnie wpływały na kondycję pasm. Przez to użycie ich stawało się ostatecznością, a większość osób chcących zmienić kolor swoich włosów decydowało się na wizytę u fryzjera.

 

Obecnie dostępność wysokiej jakości farb przestała być problemem. Ich szeroki wybór znajdziemy w każdej drogerii czy supermarkecie, dzięki czemu możemy wybrać interesujący nas odcień i przeprowadzić koloryzację w domu, w dogodnym dla nas momencie. Jak mieć jednak pewność, że samodzielne farbowanie włosów zakończy się sukcesem?

 

Samodzielne farbowanie włosów – o tym pamiętaj

Jeśli samodzielnie farbujesz włosy po raz pierwszy, przyda Ci się garść informacji o tym, jak mieć pewność, że będziesz zadowolona z ostatecznego efektu. Po pierwsze przed użyciem farby przeprowadź próbę uczuleniową. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii. Po drugie, jeśli nie posiadasz wprawy w koloryzacji, wybierz bezpieczny kolor. Pamiętaj, że zmiana odcienia włosów z bardzo ciemnych na jasny blond nie będzie możliwa bez wcześniejszego rozjaśnienia lub dekoloryzacji pasm. Jeśli nie posiadasz w tym doświadczenia, skorzystaj z pomocy fryzjera.

 

W przypadku samodzielnej koloryzacji bardzo ważne jest, by postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nie popełnimy błędu, na przykład pozostawiając mieszankę zbyt długo na swoich kosmykach.

 

Pamiętaj, że w farbie zawarte są pigmenty, które wnikają do głębokich warstw włosa, gwarantując nasycony kolor. Jednocześnie, jeśli farba przypadkowo znajdzie się na Twojej skórze wokół włosów, może okazać się trudna do zmycia. Jak temu zapobiec? Przed koloryzacją zabezpiecz skórę przy linii włosów np. za pomocą wazeliny lub tłustego kremu.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej

Opublikowano

w

Ucz się i studiuj w Myślenicach! W Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz w Akademickiej Fundacji Staropolskiej
stw

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach została utworzona w 2001 roku. W pierwszym roku funkcjonowania, na Uczelni kształciło się 111 studentów. Z każdym rokiem, liczba studentów wzrasta i aktualnie osiąga liczbę 3052. W 2001 roku uczelnia nosiła nazwę Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną, zaś w późniejszym czasie zmieniono ją na Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. W związku z dynamiką rozwoju Uczelni oraz nawiązaniem do tradycji regionu świętokrzyskiego i  Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, zmieniono nazwę na Staropolska Szkoła Wyższa. Po spełnieniu przez Uczelnię wszystkich warunków, zdefiniowanych w art. 16 ust. 1a ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i na mocy ustawy z dnia 23 lipca 2021 r. O zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Minister Edukacji i Nauki decyzją z dnia 25. stycznia 2022 r. podniósł status Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach do rangi Akademii Nauk Stosowanych.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach prowadzi zarówno 3-letnie studia I-go stopnia (licencjackie), 3,5 letnie studia inżynierskie, 2-letnie studia II-go stopnia (magisterskie), 5-letnie jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe,  kursy i szkolenia. Wszystkie poziomy studiów prowadzone są w systemie stacjonarnym (dzienne) oraz niestacjonarnym (zaoczne). Obecnie StANS, w ramach niezależnego rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, zyskała miano najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w regionie świętokrzyskim. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, który obecnie posiada 4 filie krajowe (Kielce, Myślenice, Bochnia i Tarnobrzeg) i 3 zagraniczne (Łuck, Lwów – Ukraina oraz Dublin – Irlandia). Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to uczelnia o międzynarodowym charakterze, która kładzie nacisk na kształcenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.  Co roku około 100 studentów wyjeżdża w ramach Programu Erasmus Plus na studia i praktyki zagraniczne do 58 partnerskich uczelni i instytucji. Najczęściej wybieranymi kierunkami wyjazdów są Hiszpania, Grecja, Słowacja, Niemcy, Czechy oraz Włochy.  W ramach programów wymiany studenckiej nasi studenci mogą część nauki odbywać w USA.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami samorządowymi.

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Opublikowano

w

Soczewki Biofinity – wybór osób ceniących wygodę

Jeśli nosisz lub dopiero zamierzasz zacząć nosić soczewki korekcyjne, warto zainteresować się linią Biofinity. Zostały stworzone przez doskonale znaną markę Cooper Vision, a ich cechy sprawiają, że powinna zainteresować się nimi każda osoba, która chce czuć pełen komfort w dzień i w nocy. Co wyróżnia je od na tle konkurencyjnych rozwiązań?

Soczewki Biofinity – nosisz jak chcesz i ile chcesz

Zacząć należy od tego, że soczewki Biofinity są wykonywane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Nazywa się Comfilcon A i ma wszelkie cechy, które predysponują go do tworzenia soczewek wręcz idealnych. Wykonane w technologii materiałowej Aquafirm pozwalają na wysoką tlenoprzepuszczalność oraz utrzymują odpowiednie nawilżenie, a jednocześnie są niezwykle elastyczne i miękki – dzięki czemu perfekcyjnie przylegają do powierzchni oka. 

Efekt? Nosząc soczewki Biofinity nawet nie odczuwasz ich obecności w oku!

Ale na tym nie koniec zalet. Kolejna to fakt, że dzięki materiałowi wykonania można je nosić bez konieczności zdejmowania – każda para soczewek miesięcznych jest przeznaczona do noszenia przez 29 nocy i 30 dni. Nie odczuwasz przy tym żadnych negatywnych skutków, na co wpływ ma właśnie wysoki poziom nawilżenia.

Biofinity dla osób wymagających

Soczewki Biofinity dzielą się na kilka rodzajów, różniących właściwościami. Oprócz klasycznych modeli korekcyjnych przygotowano również toryczne, przeznaczone dla astygmatyków. Wykorzystano w nich autorskie rozwiązanie Cooper Vision – Optymalną Geometrię Soczewki Torycznej. Jest to specjalna, wielopłaszczyznowa konstrukcja, dzięki której zastosowaniu zapewniona jest stabilność i pełen komfort widzenia.

Inne soczewki Biofinity to Energys. Są one tworzone z myślą o osobach, które pracują przy komputerach i innego rodzaju wyświetlaczach. Są wyposażone w Digital Zone Optics – jest to specjalna strefa optyczna, która pomaga zmniejszyć zmęczenie wzroku spowodowane patrzeniem na urządzenia cyfrowe. Dzięki tak wielu rodzajom soczewek na pewno znajdziesz najlepsze soczewki Biofinity dla siebie. 

Wybierz Biofinity i ciesz się wygodą

O jakości i komforcie soczewek Biofinity świadczy popularność tych soczewek. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie. Możesz do nich w każdej chwili dołączyć – znajdziesz je w ofercie sklepu online visionexpress.pl. Pomimo swojej doskonałej jakości oraz nowoczesnych technik wykonania są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Przekonaj się o tym – już dzisiaj zajrzyj na stronę visionexpress.pl!

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Opublikowano

w

Pcim. Diana by Olivia Butik zaprasza ! Butik rekomenduje Miss Krakowa 2021 !

Butik Diana by Olivia zlokalizowany na pierwszym piętrze Galerii Czarny Lew w Pcimiu zaprasza w swoje progi. Szeroki asortyment produktów, odzież damska i dziecięca, galanteria i dodatki do domu- to wszystko a nawet i więcej można znaleźć w butikowych wnętrzach. A w gratisie doradztwo i miła atmosfera. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane