Connect with us

Policja Informuje

Pijany mężczyzna zasnął na stacji benzynowej, na którą przyjechał skradzionym samochodem.

Opublikowano

w

policja

Zaalarmowani przez świadków policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przyjechał na stację benzynową w Pcimiu kompletnie pijany. Gdy kierowca był już w rękach policji okazało się, że samochód, którym przyjechał, został wcześniej skradziony.

W poniedziałek (19.09.22r.) około 6 rano myśleniccy policjanci zostali skierowani do Pcimia, gdzie według zgłoszenia świadków na stację paliw wjechał kompletnie pijany mężczyzna. Audi, którym przyjechał, było uszkodzone. Samochód miał urwane prawe lusterko i uszkodzoną oponę, którą kierowca bezskutecznie próbował wymienić, samemu ledwo trzymając się na nogach. W końcu  mieszkaniec powiatu nowotarskiego znużony płonnymi próbami naprawy pojazdu wszedł na stację i zasnął. Śpiąc, na pewno nie zdawał sobie sprawy, że gdy tylko otworzy oczy, ujrzy granatowe mundury myślenickich policjantów, którzy zostali wezwani na miejsce przez klientów stacji benzynowej.

38-latek szybko trafił do myślenickiej komendy, zaś uszkodzony pojazd na policyjny parking. Badanie alkomatem zatrzymanego mężczyzny wykazało niemal dwa promile w wydychanym powietrzu. Jak się później okazało, był to dopiero początek problemów 38-latka. Podczas gdy zmierzał wspólnie z mundurowymi do policyjnego aresztu, w powiecie nowotarskim właściciel audi zgłosił kradzież pojazdu. Szybko okazało się, że zanim właściciel zorientował się, że ktoś ukradł jego pojazd, ten już był zabezpieczony przez policjantów z Myślenic, a na konto 38-latka wpada kolejny zarzut.

Finalnie pojazd powróci do prawowitego właściciela, a mieszkaniec powiatu nowotarskiego usłyszy dwa zarzuty – jazdy w stanie nietrzeźwości i kradzieży. Grożą mu wysokie kary finansowe, utrata prawa jazdy i nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Informacje : Policja Myślenice 

 

 

Policja Informuje

Policja informuje: trwa weryfikacja okoliczności ubiegłotygodniowego zdarzenia drogowego na zakopiance w Stróży

Opublikowano

w

przez

Policja informuje: trwa weryfikacja okoliczności ubiegłotygodniowego zdarzenia drogowego na zakopiance w Stróży

8 września 2022 roku około godziny 22:30 w Stróży na drodze krajowej S7 doszło do kolizji.  Według wstępnych ustaleń i relacji poszkodowanego kierowcy opla, kierujący osobowym audi jadąc od strony Zakopanego w kierunku Krakowa na prostym odcinku drogi najechał na tył opla poruszającego się prawym pasem ruchu. W następstwie zderzenia, kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Kierujący audi zatrzymał się (ten pojazd również został poważnie uszkodzony i dalsza jazda nim nie była możliwa), wyszedł z pojazdu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia- informuje mł.asp. Dawid Wietrzyk, oficer prasowy KPP Myślenice

 

Na miejsce wezwano patrol.  Kierujący oplem był trzeźwy. Kiedy policjanci pracowali  na miejscu kolizji,  przyjechała tam mieszkanka Myślenic, która oświadczyła, że jest właścicielką audi, natomiast kierującym pojazdem był przybyły z nią mężczyzna – mieszkaniec Myślenic. Potencjalny sprawca kolizji został rozpytany przez policjantów. Nie potrafił on jednak opisać szczegółów zdarzenia drogowego, a po chwili przyznał się, że to nie on kierował pojazdem, a kobieta, która przywiozła go na miejsce skłoniła go do tego, aby ,,podstawił się” za  faktycznego  kierowcę. Policjanci patrolowali rejon zdarzenia drogowego jak i sprawdzili miejsce zamieszkania podejrzewanego o prowadzenia audi mężczyzny, jednak nie napotkali go. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach. Trwają przesłuchania świadków i weryfikacja okoliczności zdarzenia. Sprawa jest rozwojowa- podsumowuje rzecznik myślenickiej komendy. 

 

Całość informacji pochodzi z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 

Foto :https://twitter.com/stanczykmaciej

Więcej informacji: https://krakow.tvp.pl/62719806/kolizja-z-polityka-w-tle

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane