fbpx
Connect with us

Edukacja

Piknik Ekologiczny w Myślenicach 2019

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Piknik Ekologiczny w Myślenicach odbył się 5 października 2019 roku, pomimo deszczu mieszkańcy gminy tradycyjnie mogli wymienić odpady na sadzonki.

Piknik Ekologiczny to przede wszystkim edukacja społeczeństwa na temat ochrony przyrody, prawidłowego segregowania odpadów i możliwość otrzymania sadzonek, aby rozbudować otaczającą nas zieleń. Impreza dedykowana jest całym rodzinom, a szczególnie wiele atrakcji znalazły dzieci. W tym roku ze względu na aurę dmuchańce nie zostały uruchomione ale Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotowała warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej.


Zbiórka odpadów prowadzona była w godzinach od 9:00 do 13:00
Szczegóły dotyczące wymiany surowców za 1 sadzonkę:
– 2 kg puszek ALU
– 2 kg zakrętek
– 5 kg butelek PET
– 5 kg baterii/akumulatorów
– 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszarki, żelazka, czajniki, odkurzacze
– 2 szt dużego AGD (np. pralka, lodówka, telewizor)

Sadzonki i roślinki, które otrzymali w tym roku mieszkańcy oddający odpady to: tuje, cisy, cyprysy, wrzosy, tawuły, trzmieliny, lawendy, pęcherznice, jałowce, tulipany i kwiaty domowe.

Punktualnie o godzinie 11.00 miało miejsce wręczenie nagród dla szkół, które w tym roku wysegregowały najwięcej surowców wtórnych. Nagrody wręczyli Jarosław Korabik Prezes Zakładów Utylizacji Odpadów oraz Jarosław Szlachetka burmistrz miasta i gminy Myślenice. „Akcja segregacja za 1 grosik” trwała w szkołach kilka miesięcy a trzy pierwsze miejsca i bony podarunkowe otrzymały:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Myślenicach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Bęczarce

III miejsce Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

Istotnym elementem tegorocznego Pikniku była zbiórka charytatywna na rzecz leczenia Patryka Mikity, który walczy z chorobą nowotworową (https://www.facebook.com/DzielnyPatryk/ oraz przekazanie plastikowych nakrętek ze zbiórki Jonaszowi Sroce, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem wątroby.

Na Piknik Ekologiczny zaprosili burmistrz miasta i gminy Myślenice, Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Maj 2020
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Kwi   Cze »

youtube

Najczęściej czytane