Connect with us

Edukacja

Piknik Ekologiczny w Myślenicach 2019

Opublikowano

w

20191005 104710

MYŚLENICE: Piknik Ekologiczny w Myślenicach odbył się 5 października 2019 roku, pomimo deszczu mieszkańcy gminy tradycyjnie mogli wymienić odpady na sadzonki.

Piknik Ekologiczny to przede wszystkim edukacja społeczeństwa na temat ochrony przyrody, prawidłowego segregowania odpadów i możliwość otrzymania sadzonek, aby rozbudować otaczającą nas zieleń. Impreza dedykowana jest całym rodzinom, a szczególnie wiele atrakcji znalazły dzieci. W tym roku ze względu na aurę dmuchańce nie zostały uruchomione ale Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotowała warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej.


Zbiórka odpadów prowadzona była w godzinach od 9:00 do 13:00
Szczegóły dotyczące wymiany surowców za 1 sadzonkę:
– 2 kg puszek ALU
– 2 kg zakrętek
– 5 kg butelek PET
– 5 kg baterii/akumulatorów
– 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszarki, żelazka, czajniki, odkurzacze
– 2 szt dużego AGD (np. pralka, lodówka, telewizor)

Sadzonki i roślinki, które otrzymali w tym roku mieszkańcy oddający odpady to: tuje, cisy, cyprysy, wrzosy, tawuły, trzmieliny, lawendy, pęcherznice, jałowce, tulipany i kwiaty domowe.

Punktualnie o godzinie 11.00 miało miejsce wręczenie nagród dla szkół, które w tym roku wysegregowały najwięcej surowców wtórnych. Nagrody wręczyli Jarosław Korabik Prezes Zakładów Utylizacji Odpadów oraz Jarosław Szlachetka burmistrz miasta i gminy Myślenice. “Akcja segregacja za 1 grosik” trwała w szkołach kilka miesięcy a trzy pierwsze miejsca i bony podarunkowe otrzymały:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Myślenicach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Bęczarce

III miejsce Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

Istotnym elementem tegorocznego Pikniku była zbiórka charytatywna na rzecz leczenia Patryka Mikity, który walczy z chorobą nowotworową (https://www.facebook.com/DzielnyPatryk/ oraz przekazanie plastikowych nakrętek ze zbiórki Jonaszowi Sroce, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem wątroby.

Na Piknik Ekologiczny zaprosili burmistrz miasta i gminy Myślenice, Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane