Connect with us

Ekologia

Piknik Ekologiczny w Myślenicach – zaproszenie

Opublikowano

w

Piknik Ekologiczny w Myślenicach – zaproszenie

W sobotę 25 września w godzinach od 9:00 do 13:00 na terenie, przy Szkole Podstawowej nr 2 ul.  Żeromskiego 2, w Myślenicach odbędzie się PIKNIK ekologiczny. 

 W ramach imprezy mieszkańcy za zebrane selektywnie odpady otrzymają sadzonki kwiatów, drzew lub krzewów. W programie imprezy zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci!

– Serdecznie zapraszam na tegoroczny Piknik Ekologiczny. Jak zawsze podkreślam – dbałość o otaczające nas środowisko i czyste powietrze to niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas. Musimy stale podnosić świadomość społeczeństwa o segregowaniu odpadów, czy dbałości o tereny zielone. W ramach pikniku odbędą się także warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej, a dzieci skorzystają także z dmuchanego parku rozrywki. Wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy, natomiast wszystkie datki zbierane do puszek zostaną przekazane na cel charytatywny – leczenie Hani Grzechackiej – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas imprezy będzie można wymienić wyselekcjonowane odpady na sadzonki. Wymiana odpadów będzie możliwa w godzinach 9.00-13.00

Jedną sadzonkę można otrzymać za:

– 2 kg puszek ALU
– 5 kg zakrętek
– 5 kg butelek PET
– 5 kg baterii / akumulatorów
– 25 kg makulatury
– 20 kg małego sprzętu AGD (np. suszaki żelazko, czajniki, odkurzacze) – sprzęt musi być kompletny
– 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory) – sprzęt musi być kompletny

Dostępne sadzonki to między innymi tuje, szmaragdy, wrzosy, tawuły, jałowce, kwiaty domowe, cyprysy.

Podczas Pikniku Ekologicznego odbędzie się ponadto spotkanie z ekodoradcami UMiG Myślenice, będzie możliwość wypełnienia obowiązkowej deklaracji CEEB odnośnie źródeł ogrzewania oraz uzyskania informacji o aktualnych dofinansowaniach. Piknik jest jednocześnie zakończeniem projektu realizowanego przez Gminę Myślenice pod nazwą: Wymiana źródeł ciepła na niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Myślenice w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Piknik Ekologiczny w Myślenicach – zaproszenie

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane