Connect with us

Gmina Myślenice

Piknik na zakończenie lata z Orłem oraz Sportowy Dzień Orlika

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Sobotni pilnik rodzinny z okazji zakończenia lata z Orłem Myślenice cieszył się dużym zainteresowaniem. Loterie fantowe, licytacje, wiele atrakcji i obecność młodych piłkarzy wraz z rodzicami były dla nas niezwykle ważne, bo celem na jaki przeznaczony został całkowity dochód z imprezy jest wsparcie grup młodzieżowych Orła oraz poprawę stadionowej infrastruktury.

W ramach sobotniej imprezy odbył się Sportowy Dzień Orlika z wieloma atrakcjami i turniejami dla najmłodszych zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice. Odwiedziła nas maskotka PSB Mrówka z Myślenic, która częstowała firmowymi smakołykami oraz przekazała gadżety na loterię fantową. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też dmuchana zjeżdżalnia PSB Mrówka oraz dmuchańce od firmy Maspex Wadowice.

Jedną z najciekawszych atrakcji była bramka mierząca siłę strzału, w której każdy mógł sprawdzić jak mocne ma uderzenie. Piłki latały z prędkością nawet ponad 100 km/h! Zawodnicy Orlików uczestniczyli też w turniejach wewnętrznych przygotowanych przez sztab szkoleniowy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, a na najmłodszych wielkie wrażenie robił wóz strażacki od OSP Dolne Przedmieście. Druhowie z Dolnego przygotowali też strażacki tor przeszkód, w którym wzięło udział blisko sto dzieci. Juniorzy i trampkarze Orła mogli natomiast wziąć udział w turnieju siatkonogi, który wygrał duet Antoni Matejczyk z Jakubem Moskalem. W sumie na obiektach Orła w sobotę działo się więc naprawdę wiele. Przez cały dzień imprezie przygrywał DJ GabGabu$.

– Budujące jest to, że dzieci wraz z swoimi rodzicami spędzili na stadionie Orła Myślenice niemal cały dzień. Losy w loterii fantowej kupiło ponad 200 osób, z licytacji udało się zebrać kilkaset złotych, które będą nieocenione w funkcjonowaniu klubu. Duży dochód przyniósł także orłowski bufet z hot-dogami, maczanką, kawą i słodyczami oraz fanshop, gdzie można było nabyć między innymi szaliki, koszulki, bluzy, czy poduszki z logotypem Orła Myślenice – mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych Orła Myślenice.

Zwieńczeniem dnia były dwa mecze ligowe orłowskich drużyn seniorskich – najpierw rezerwy Orła Myślenice pokonały Jawor Jawornik 4:1, a później pierwszy zespół wygrał w V lidze z Błękitnymi Bodzanów 4:1. 

 Impreza organizowana przez Orła Myślenice oraz szkółkę piłkarską Orliki Myślenice ma na celu kontynuowanie cyklicznych wydarzeń inspirowanych ubiegłorocznym 70-leciem klubu, a także zbiórką pieniędzy na bieżące funkcjonowanie grup młodzieżowych w klubie Orzeł Myślenice. Na dzień dzisiejszy w szeregach klubu trenuje ponad 300 zawodników, a stworzenie im jak najlepszych warunków do treningów i rywalizacji z najlepszymi jest priorytetem dla zarządu.

W ramach imprezy planowane są atrakcje dla zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, turniej w siatkonogę, dwa mecze ligowe drużyn seniorskich oraz orłowski bufet. Będzie możliwość przejazdu samochodem off-road, wzięcia udziału w strażackim torze przeszkód, a także wielu innych sportowo-integracyjnych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy, szczegółowy harmonogram na plakacie!

Link do galerii: https://photos.google.com/share/AF1QipNFEY-1gubDLxlvDRyFr0PpVFvD2WzzPhk8joc-Z-9pE8lMmIIf7FG0vPzmGotrAw?key=YmtheV84Tmh2SDBVc3REdjdtY1M2dzZteV9zZlVR

informacje: Orzeł Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane