Connect with us

Gmina Lubień

Piknik sztuki ludowej i rękodzieła w Lubniu

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Ciekawy i oryginalny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia zaproponował mieszkańcom Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu. Każdy kto miał tylko chęć zdobycia nowych umiejętności artystycznych mógł wziąć udział w pikniku sztuki ludowej i rękodzieła. Można było nie tylko podpatrywać pracę twórców, ale również spróbować swoich sił pod okiem instruktorów.

[cleanvideoplayer theme=”light” playlist=”{title: 'Piknik sztuki ludowej i rękodzieła w Lubniu’, youtube: 'https://www.youtube.com/watch?v=PfbxAGc5OA4′}”]

Gmina Lubień

Lubień. Pożar budynku mieszkalnego . Skutki są tragiczne

Opublikowano

w

Lubień. Pożar budynku mieszkalnego . Skutki są tragiczne

Jak informuje portal 112małopolska.pl, w Lubniu doszło około godziny 2.00  do pożaru budynku mieszkalnego połączonego z gospodarczym. Na miejsce zadysponowno kilka zastępów Straży Pożarnej. Podczas dogaszania pogorzeliska strażacy ujawnili spalone zwłoki mieszkającego w domu starszego mężczyzny. Przyczyny pożaru badają biegli pod nadzorem prokuratora.

 


Fot.: 112małopolska.pl

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Włodarze wszystkich gmin powiatu podpisali porozumienie na rzecz opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic

Opublikowano

w

Włodarze wszystkich gmin powiatu podpisali porozumienie na rzecz opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic

Dynamiczny rozwój zarówno obszarów miejskich jak i wiejskich, a także zmiany w stylu życia mieszkańców, powodują, że zachodzi potrzeba dokonania  zmian również w temacie zrównoważonej mobilności-  w planowaniu i rozszerzaniu przyszłościowych  transportowych  rozwiązań.  Pomocnym dokumentem na których gminy mogą bazować ma być Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego czyli strategiczny zbiór powiązanych ze sobą działań, których wdrożenie ma spełnić potrzeby mobilności przede wszystkim mieszkańców danego obszaru.

 

We wtorek 19 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice podpisane zostało Międzygminne Porozumienie na rzecz opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Funkcjonalnego Myślenic  2032+ . Porozumienie podpisali włodarze wszystkich dziewięciu gmin powiatu myślenickiego, które wchodzą w skład obszaru funkcjonalnego, czyli gmina Myślenice, Sułkowice, Dobczyce, Pcim, Tokarnia, Lubień, Raciechowice, Wiśniowa, Siepraw.

 

Cieszymy się bardzo z tego porozumienia. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie przetargu na opracowanie naszego Planu, a także zawarcie umowy z wykonawcą. Następne działania będziemy prowadzić już dwutorowo,  z jednej strony gmina Myślenice jako gospodarz będzie kontaktowała się z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, a z drugiej strony będziemy już opracowywać nasz Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, czyli będziemy już współpracować z wykonawcą i tutaj będziemy się organizować zgodnie z zaproponowanym sposobem pracy nad SUMP-em. Z gminami, z którymi zawarliśmy porozumienie będziemy w tym temacie  współpracować oczywiście  na bieżąco- powiedziała podczas podpisania porozumienia Kinga Paciorek z  Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UMiG Myślenice. 

 

Celem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej  jest zapewnienie wszystkim obywatelom takich opcji transportowych, które umożliwiają dostęp do celów podroży i usług, poprawią stan bezpieczeństwa, przyczynią się do redukcji zanieczyszczenia powietrza i obniżenia poziom hałasu, zredukują emisję gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii. Dokument ten ma być drogowskazem, właściwej drogi realizacji polityki mobilności.

 

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej bazuje na długofalowej wizji rozwoju transportu i mobilności dla całej aglomeracji miejskiej, która obejmuje wszystkie środki i formy transportu: publiczne i prywatne, pasażerskie i towarowe, zmotoryzowane i niezmotoryzowane.

 

Więcej na ten temat oraz relacja wideo już w piątek 22 kwietnia w wydaniu Kuriera Myślenickiego.

Kontynuuj czytanie

Gmina Lubień

Dwie tężnie solankowe uruchomione w gminie Lubień

Opublikowano

w

Dwie tężnie solankowe uruchomione w gminie Lubień

Rekreacja i rozrywka w gminie Lubień jeszcze ciekawsza. Dzielimy się z Wami informacją, że uruchomione zostały dwie tężnie solankowe, jedna w miejscowości Lubień druga w Skomielnej Białej.

W Lubniu tężnia znajduje się obok skateparku i sceny widowiskowej, natomiast w Skomielnej Białej tężnia zlokalizowana jest poniżej budynku szkoły.
Tężnie będą działać codziennie w godz. 9.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00.
Serdecznie zapraszamy!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane