fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Pilnie potrzebna krew! Akcja krwiodawstwa 22 czerwca

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dobczyce: Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Ty też możesz pomóc! Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Myślenicach oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce organizują akcję krwiodawstwa.

W związku z tym: 22 czerwca 2020 r. (poniedziałek) od godziny 9:00 do 12:00 akcję krwiodawstwa. W związku z tym, krew będzie można oddać w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (sala konferencyjna, parter). Istotne, mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, personel medyczny zapewni podczas pobierania krwi wszelkie środki bezpieczeństwa.

Ważne, każdy, zgłaszający się do oddania krwi powinien być zdrowy i wypoczęty, zjeść lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek i wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Więcej informacji na http://rckik.krakow.pl/jak-oddac-krew/.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane