fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Placówki edukacyjne zamknięte na kolejny miesiąc. W czerwcu egzaminy maturalne i ósmoklasitów

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

szkoła  jedynka Myślenice

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji, poinformował, że żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe pozostają zamknięte do 24 maja. Po tej dacie przekazywane będą dalsze informacje o możliwości powrotu uczniów do szkół. Nadal obowiązuje więc domowe nauczanie.

Obecne warunki nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, przedszkoli i żłobków, dlatego zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek do 24 maja – poinformował na konferencji prasowej szef MEN Dariusz Piontkowski.

W trakcie konferencji padła także ważna informacja dla maturzystów oraz ósmoklasitów. Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Matura 2020 rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne.

Terminy egzaminów

Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Proces rekrutacji na studia będzie musiał z kolei zakładać pewne modyfikacje, jednak jak wspomniał minster edukacji władze uczelni zapewniają, że przy wspomnianych terminach egzaminów, rok akademicki będzie mógł rozpocząć się w normalnym trybie.

Przypominamy, że zawieszenie działalności placówek edukacyjnych obowiązuje od 11 marca.

ŹRÓDŁO : https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Maj 2021
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Kwi   Cze »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane