Connect with us

Sport

Plaża Open Myślenice finały

Opublikowano

w

117765938 3468751119823322 5249350798041589170 n

Myślenice: Finałowy dzień zmagań, na malowniczym myślenickim Zarabiu rozpoczął się od meczy, których stawką był awans do półfinałowych spotkań. W pojedynkach kobiet Magdalena Rapacz-Matras/Małgorzata Szajewska-Skuta okazały się lepsze od młodzieżowych reprezentantek Polski – Patrycji Jundziłł/Aleksandry Stadnik, z kolei jedne z faworytek zawodów Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska pokonały z kolei nowo stworzoną parę – Jagoda Gruszczyńska/Kinga Legieta. Warto zwrócić uwagę na to, że to właśnie duet Gruszczyńska/Legieta jako ostatni schodził wczoraj z piasku, więc siłą rzeczy miał zdecydowanie mniej czasu na złapanie oddechu od swoich przeciwniczek.

Półfinałowe rozgrywki mężczyzn

U Panów vice-mistrzowie turnieju z Cieszyna, z ubiegłego tygodnia – Michał Kądzioła/Wiktor Mielczarek nie dali szans Maciejowi Kałuży/Pawłowi Lewandowskiemu. Choć trzeba przyznać, że w pierwszym secie tego pojedynku Maciej i Paweł postawili twarde warunki, przegrywając w końcówce – 19:21. Drugie starcie o wejście do półfinału mężczyzn miało analogiczny przebieg, z tą drobną różnicą, że Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak w pierwszym secie nie dali szans rywalom wygrywając 21:15; by w kolejnej partii po pełnym zwrotów akcji pojedynku, wygrać na przewagi 24:22 z Mateuszem Lesieckim/Jakubem Szałankiewiczem.

Półfinałowe rozgrywki kobiet

W pierwszym półfinale kobiet, raz jeszcze okazało się, że powiedzenie: „Kobieta zmienną jest” ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po bardzo wysoko wygranym secie przez Justynę Tomalę, Olgę Klocek (21:9), w drugim secie Małgorzata Szajewska-Skuta/Magdalena Rapacz-Matras podniosły się wygrywając 21:6, by ostatecznie to Tomala/Klocek, które na ten turniej otrzymały dziką kartę mogły cieszyć się ze zwycięstwa 15:7 i awansu do wielkiego finału turnieju w Myślenicach. W drugim meczu faworyzowane Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska okazały się lepsze od Pauliny Biranowskiej/Aleksandry Zdon. W meczu o brązowy medal kibice byli świadkami prawdziwego pokazu siły Pauliny Biranowskiej/Aleksandry Zdon, które w dwóch szybkich setach pokonały Magdalenę Rapacz-Matras – Małgorzatą Szajewską-Skutę. Co ciekawe ten duet, do turnieju głównego przebijał się z kwalifikacji, a zatem Magda i Gosia musiały rozegrać kilka spotkań więcej niż pozostałe pary.

Plaża Open Myślenice finały
zdj. P. Bąk
Plaża Open Myślenice finały
zdj. P. Bąk

Finał kobiet

to kapitalny pojedynek mistrzyń Polski – Moniki Brzostek z Olą Gromadowską oraz Justyny Tomali/Olgi Klocek. Wyrównane, grane dosłownie do ostatniej akcji dwie pierwsze partie. W tie-breaku zdecydowanie górą była faworyzowane Brzostek/Gromadowska i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju w Myślenicach.

Po chwili gdy nasza gra nie układa się tak, jak powinna Przegadałyśmy wszystko na czasie, omówiliśmy nasze błędy i szybko wyciągnęłyśmy wnioski. To cieszy, że potrafimy odwracać partie, które nam się nie układają. Śmiało mogę powiedzieć, że Plaża Open uratowała sezon i zorganizowała cztery turnieje. Jesteśmy bardzo wdzięczne za to, że mamy gdzie zagrać i dzięki Marcinowi Strządale i jego ekipie mamy możliwość rywalizacji przed finałowym turniejem Mistrzostw Polski w Mysłowicach. Nie będziemy ukrywać, że naszym celem jest złoty medal i powtórzenie sukcesu sprzed roku z Torunia. Z całą pewnością stać nas na bardzo dużo – powiedziała Monika Brzostek.

Galeria (zdj. M. Miszczak Myślenice iTV):

Finał mężczyzn

Mecz półfinałowy pomiędzy Bartoszem Łosiakiem/Piotrem Kantorem a Piotrem Janiakiem/Jędrzejem Brożyniakiem został przerwany, na początku pierwszego seta po problemach zdrowotnych duetu Janiak/Brożyniak. W drugim półfinale, rozegranym na boisku centralnym Michał Kądzioła/Wiktor Mielczarek, po jednym z najciekawszych spotkań turnieju, pokonali zwycięzców sprzed tygodnia, z Cieszyna – Jarosława Lecha/Michała Koryckiego. W meczu o brązowy medal Michał Korycki/Jarosław Lech nawiązali skuteczną walkę jedynie w pierwszej partii, przegranej 18:21, w drugiej zdecydowanie górą byli Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak i to właśnie oni zwyciężyli 21:9, a cały mecz 2:0. Wielki finał, to dominacja Piotra Kantora/Bartosza Łosiaka, którzy bez problemów 2:0 pokonali Michała Kądziołę/Wiktora Mielczarka.

Galeria (zdj. M. Miszczak Myślenice iTV):

Myślenice zadebiutowały z klasą!

Myślenice zadebiutowały na mapie cyklu Plaża Open. To właśnie w 2020 roku, w przepięknej podkrakowskiej miejscowości po raz pierwszy rywalizowały najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy. Udział takich nazwisk jak: Kantor, Łosiak, Brzostek, Kądzioła, Szałankiewicz, Rudol, Gromadowska, Gruszczyńska musi robić wrażenie. Wszyscy, niemal chórem podkreślali uroki miejsca, w którym odbywał się turniej. Doceniali nie tylko rzekę Rabę, ale także cały kompleks, w którym z całą pewnością mogą odbywać się zawody takie jak te, rozegrane w miniony weekend. Liczba kibiców, zainteresowanie mediów oraz zaangażowanie lokalnych władz, z burmistrzem Jarosławem Szlachetką dają do zrozumienia, że podjęcie współpracy z Myślenicami było dobrym posunięciem organizatorów.

Galeria (zdj. M. Miszczak Myślenice iTV):

Sponsorem strategicznym cyklu Plaża Open jest PKN ORLEN. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.

Warto dodać (przyp. red), że impreza miała również charakter charytatywny albowiem podczas turnieju odbyła się licytacja oraz zbiórka na rzecz leczenia 10. miesięcznej Hani z Myślenic. Fundacja Licytuje-Pomagam podsumowała zbiórkę kwotą 4.645,87 zł.

Galeria (zdj. M. Miszczak Myślenice iTV):

Harmonogram niedzielnych gier:

Mężczyźni:

25: Kałuża/Lewandowski – Kądzioła/Mielczarek 0:2 (19:21, 10:21)

26: Szałankiewicz/Lesiecki – Brożyniak/Janiak 0:2 (15:21, 22:24)

27: Lech/Korycki – Kądzioła/Mielczarek 0:2 (19:21, 18:21)

28: Kantor/Łosiak – Brożyniak/Janiak 2:0 (21:2, 21:0)

29: 12:45 Mecz o 3. miejsce: Lech/Korycki – Brożyniak/Janiak 0:2 (18:21; 9:21)

30: 13:30 Finał mężczyzn: Kądzioła/Mielczarek – Kantor/Łosiak 0:2 (12:21; 15:21)

Kobiety:

17: Szajewska-Skuta/Rapacz-Matras –Jundziłł/Stadnik 2:1 (21:15, 17:21, 15:11)

18: Zdon/Biranowska –Legieta/Gruszczyńska 2:0 (21:16, 21:13)

19: Łukaszewska/Klocek – Szajewska-Skuta/Rapacz-Matras 2:1 (21:9, 16:21, 15:7)

20: Gromadowska/Brzostek – Zdon/Biranowska 2:0 (21:16, 21:17)

21: Szajewska-Skuta/Rapacz-Matras – Zdon/Biranowska 0:2 (9:21, 11:21)

22: 12:30 Łukaszewska/Klocek – Gromadowska/Brzostek 1:2 (19:21; 21:19; 11:15)

informacje: Piotr Bąk – Redaktor Naczelny siatkówka24


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Opublikowano

w

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Sekcja badmintona TKKF Uklejna, tak podsumowuje sobotnie (21 maja) Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022:

Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie, zmęczone, ale i zarazem uśmiechnięte twarze. Bardzo wiele zaciętej gry na najwyższym poziomie do późnych godzin nocnych. Zawodnicy z wielu regionów Polski – to dzięki Wam ten turniej tętnił życiem. Podsumowując: ponad 140 rozegranych meczy, 14 godzin rywalizacji w 8 kategoriach, 73 uczestników.
Rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników turnieju oraz wręczone medale i nagrody dla zdobywców czołowych miejsc poszczególnych kategorii.
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki za objęcie naszego wydarzenia honorowym Patronatem oraz ufundowanie nagrody głównej losowanej. Podziękowania dla V-ce Burmistrza Pana Matusza Sudra za uroczyste otwarcie turnieju oraz przekazane gratulacje. Liczymy na dalsze wsparcie naszej dyscypliny sportowej jaką jest badminton.
Podziękowania dla sędziego głównego turniej Pana Roberta Hodura za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów oraz mega wkład swojej pracy.
Podziękowania również dla naszych sponsorów: www.twojbadminton.pl za nagrody rzeczowe oraz restauracji www.stek.pl za pyszną zupę dla wszystkich uczestników turnieju.
Dziękujemy naszym patronom medialnym: www.myslenice-itv.pl oraz www.miasto-info.pl za promocję wydarzenia.
Na końcu jeszcze raz chcieliśmy się zwrócić do wszystkich Zawodników, którzy postanowili nas odwiedzić – Jesteście wspaniali – DZIĘKUJEMY !!! i zapraszamy na kolejne edycje.
Ps. ukłony w stronę kibiców, którzy też licznie nas odwiedzili i swoim dopingiem, oklaskami wspierali zawodników.”
Szczegółowe wyniki końcowe pod linkiem:https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx…
Galeria:

informacje i zdjęcia: Sekcja badmintona TKKF Uklejna

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Opublikowano

w

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Drużyny z piętnastu krajów i trzech kontynentów, a wśród nich między innymi angielski Liverpool, kenijska Legacy FA, chorwackie Dinamo Zagrzeb, portugalski Sporting Lizbona, reprezentacja zachodniej Ukrainy, ale też polskie tuzy jak Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Pogoń Szczecin – to tylko niektóre zespoły, które w najbliższy weekend zmierzą się w Myślenicach w finale piłkarskiego turnieju Salt Mine Cup 2022.

Charytatywny turniej dla dzieci o charakterze międzynarodowym, a nawet międzykontynentalnym, po raz kolejny odbędzie się przy współpracy Fundacji Mali Mistrzowie z samorządami z Myślenic i Wieliczki. Przed rokiem finałowe zmagania rozgrywane były na obiektach Solnego Miasta, a tym razem w wielickiej części imprezy odbędą się eliminacje, natomiast wielki finał zaplanowano w Myślenicach w niedzielę 29 maja, na obiektach spółki Sport Myślenice przy ul. Zdrojowej 9.

Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a organizacyjne wsparcie oferują również Gmina Wieliczka, Kopalnia Soli w Wieliczce, spółka Sport Myślenice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Turniej dzieci równocześnie odbywać się będzie na trzech boiskach na Zarabiu na sztucznej nawierzchni. Piłkarze z akademii najlepszych klubów z całego świata, a także polska czołówka w towarzystwie Dalinu Myślenice i zwycięzcy lokalnych eliminacji – Sportowca Modlniczka, rywalizować będą przez całe dnie w sobotę i niedzielę.

– Serdecznie zapraszam w niedzielę 29 maja na obiekty Sport Myślenice na Zarabiu, gdzie od samego rana i niemal do wieczora rozgrywane będą finałowe mecze rozgrywek Salt Mine Cup 2022. Ten turniej zyskał renomę w Polsce, ale również na świecie. Co roku rozgrywki relacjonują ogólnopolskie media, a reportaż z Myślenic robi między innymi Canal + Sport. Również 29 maja nieopodal w Parku Miejskim na Zarabiu od godziny 15:00 organizujemy Myślenicki Dzień Dziecka. Zapraszam na obydwa te wydarzenia. Na pewno warto zobaczyć z bliska rywalizację małych piłkarzy z najlepszych europejskich, i nie tylko, klubów piłkarskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Losowanie grup odbędzie się w przeddzień imprezy, szczegółowy harmonogram i terminarze można znaleźć na stronie www.fundacjamalimistrzowie.pl

Wywiad z burmistrzem Jarosławem Szlachetką po turnieju eliminacyjnym: „Salt Mine Cup łączy ludzi”

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

informacje: UMIG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Opublikowano

w

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Gala MMA Maximus Warriors już o 19:15 relacja na żywo z Hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach:

 

Retransmisja będzie dostępna jeszcze  po przetworzeniu nagrania przez serwis youtube. Może to potrwać za względu na długość materiału około 48 h 

Organizatorem Klub Sportowy M-Maxim Sułkowice

XI Gala MMA Maximus w Myślenicach – 21 maja 2022

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane