Connect with us

Gmina Myślenice

Plaża Open zbliża się dużymi krokami…

Opublikowano

w

Plaża Open zbliża się dużymi krokami…

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy z czterech tegorocznych turniejów Plaży Open. Inauguracja cyklu nastąpi w Cieszynie w dniach 16-18 lipca. Kolejny przystanek Myślenice, w dniach 8-10 sierpnia 2021. W tym roku pieczę nad turniejem, jako dyrektor sportowy, sprawuje Monika Brzostek. Poniżej wywiad z byłą reprezentantką Polski, której doświadczenie będzie mieć duży wpływ na kształt tegorocznej Plaży Open. 

Plaża Open zbliża się dużymi krokami…

Wywiad

Monika Brzostek: Plaża Open zapewni aktywności dla wszystkich chętnych

Już niebawem pierwszy z cyklu turniejów Plaża Open, który gościć będzie w Cieszynie. To już siódmy raz, gdy rozgrywki tego projektu zawitają na cieszyński rynek. Kibice mogą już teraz rezerwować sobie weekend 16-18 lipca, ponieważ w trakcie trwania Plaży Open w Cieszynie emocji sportowych i atrakcji nie braknie. Tegoroczny projekt tworzony jest pod przewodnictwem polskiej olimpijski, byłej reprezentantki Polski, multimedalistki mistrzostw naszego kraju, Moniki Brzostek. Dyrektor sportowa Plaży Open 2021 opowiada o tym, jak odnalazła się w nowej rzeczywistości, a przede wszystkim o tegorocznych rozgrywkach.

Monika, już jakiś czas nie oglądamy cię w biało-czerwonych barwach. Przyzwyczaiłaś się do nowej rzeczywistości?

Monika Brzostek: Myślę, że już się przyzwyczaiłam. Brakuje mi adrenaliny boiskowej, brakuje mi takiego prawdziwego treningu, tych zakwasów, zmęczenia. Uwielbiałam to. Jednak bycie w domu jest równie atrakcyjne.

Na czym obecnie się skupiasz?

Skupiam się na treningach personalnych oraz treningach siatkarskich, które prowadzę u siebie w domu. Organizuję również obozy dla amatorów siatkówki plażowej.

Mogliśmy oglądać cię ostatnio w krajowym turnieju. Wskoczyłaś w nim na podium. Jak oceniasz swoją dyspozycję i czy jeszcze gdzieś będzie można cię oglądać?

Mam zamiar jeszcze zagrać w nadchodzący weekend w Gdyni. Mojej formy na pewno nie porównałabym do tej, którą prezentowałam będąc w kadrze, ale robię co mogę, żeby być w stanie zagrać turniej na zadowalającym dla mnie poziomie.

W tym roku dołączyłaś do komitetu organizacyjnego Plaży Open, która swoją inaugurację będzie mieć niebawem w Cieszynie. Jak odnajdujesz się w roli dyrektora sportowego cyklu?

Spotkałam się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony osób związanych z projektem, z czego bardzo się cieszę. To dla mnie ważne, że mogę brać udział w takim przedsięwzięciu w doborowym towarzystwie.

Wcześniej znałaś wszelakie turnieje od strony zawodniczej. Zaskoczyło cię coś na plus albo na minus, jeśli chodzi o organizację turniejów od wewnątrz?

Zaskoczyła mnie ilość zadań, rozmów, spotkań żeby zorganizować jeden event. Nie mówiąc już o czterech (śmiech).

Masz ogromne międzynarodowe doświadczenie w mniejszych i większych turniejach. Jak na ich tle wypadają polskie turnieje krajowe, z Plażą Open na czele?

Poziom organizacji u nas w kraju jest zdecydowanie poziomem europejskim. Nie widzę żadnych niedociągnięć, a nawet pod kątem zawodniczym uważam, ze jest mnóstwo udogodnień, które na pewno zawodnicy doceniają. Otwarty system przyznawania dzikich kart, obiady podczas turniejów, dodatkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi, znane i sprawdzone miejsca organizacji turniejów. To wszystko sprawia, że od lat jest stała ekipa ludzi, którzy kochają ten sport i chcą być częścią jego historii.

Plaża Open ma za sobą wiele lat historii. Gdy tylko kadrowe obowiązki pozwalały, miałaś okazję również zagrać w niektórych jej turniejach. Jak je wspominasz?

– Z sentymentem wspominam Zamość. Był to mój pierwszy turniej z Olcią Gromadowską, który wygrałyśmy. Byłam zachwycona miastem, które miałam okazję zwiedzić podczas turnieju.

W tym roku Plaża Open mocno rozwija skrzydła i przy czterech turniejach w cyklu zaplanowane jest mnóstwo dodatkowych aktywności, najbliższe w Cieszynie. Mogłabyś zdradzić, co nas czeka w ich trakcie?

Jasne. Myślimy o strefie kibica, gdzie kibice będą mogli śledzić nie tylko poczynania duetów grających w Plaży Open, ale także inne aktualne zawody, mecze, odbywające się w tych samych terminach, co cykl Plaża Open. Bedzie strefa dla dzieci, przyjazna rodzinom z pociechami. Będą aktywności dla seniorów, jak i dla wszystkich chętnych, chcących spróbować swoich sił w treningu personalnym. Zapraszamy do śledzenia naszego fan page’a, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkim, co się aktualnie dzieje w ramach turniejów.

Plaża Open w tym roku wyrównała pule nagród. Maczałaś w tym palce?

Myślę, że wszyscy i wszystkie maczaliśmy w tym palce. Dziewczyny – zawodniczki coraz częściej o tym wspominały. Mówiły, że marzą o równym podziale pul, co zdecydowanie popieram. Cieszę się, że takie decyzje zostały podjęte tym roku i że mogę być tego świadkiem. Jestem dumna, że mogę być tego malutką częścią!

Plaża Open zbliża się dużymi krokami…
zdj. Plaża Open – Monika Brzostek

informacje: Plaża Open

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane