Connect with us

Gmina Myślenice

Po błocie dla małej Hani z Myślenic

Opublikowano

w

MKM Myślenice

Off- roadowa adrenalina połączona z pomocą małej mieszkańce Myślenic Hani Grzechackiej, stały się głównym celem pikniku motoryzacyjnego. Stare wyrobisko gliny w Krzyszkowicach kolejny raz zamieniło się w miejsce, gdzie błoto miesza się pod kołami terenówek.

Hania urodziła się w październiku ubiegłego roku w 36 tygodniu ciąży z masą ciała 2850g oceniona w skali Apgar 7 punktami. Lekarze już w trakcie trwania ciąży nazywali ją pieszczotliwie „małym leniuszkiem”, bagatelizując jednocześnie niewielką ruchliwość w brzuchu mamy. Będącą symptomem zwiastującej choroby. Tuż po narodzinach dziewczynka miała problemy z oddychaniem, połykaniem i wiotkością całego ciała. W drugiej dobie została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w  Krakowie na oddział intensywnej terapii noworodków, gdzie rokowania nie była zbyt optymistyczne. Należało przygotować się na najgorsze, co zresztą miało nadejść. Jej maleńkie ciałko, zostało podłączone do respiratora. Hania musiała być także karmiona przez sondę, była zbyt słaba, aby móc ssać i połykać pokarm.

Po błocie dla małej Hani z Myślenic

Mimo upływającego czasu lekarze jeszcze długo nie mogli postawić ostatecznej diagnozy. Pierwsze podejrzenia padły na SMA- rdzeniowy zanik mięśni oraz Zespół Pradera-Williego, jednak wyniki nie zostały potwierdzone. Wykonano szereg badań w kierunku wad metabolizmu nie stwierdzając podłoża obserwowanych objawów.
Mijały kolejne dni, a stan Hani nie poprawiał się. Późniejsze konsultacje nie przynosiły żadnych wieści. W końcu wykonano badanie genetyczne WES. Już wtedy lekarz podejrzewali, że będzie to nieuleczalna i rzadka choroba. Wszystkie inne zostały wcześniej wykluczone.

Po błocie dla małej Hani z Myślenic

W lutym Hania otrzymała diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok. Choroba genetyczna, która nie jest w ogóle znana w literaturze medycznej. Lekarzom udało się dotrzeć zaledwie do jednego artykułu, w którym opisano 11 osób z całego świata z tą mutacją genu, który powoduje miopatię. Miopatia to nie zanik mięśni- mięśnie są, tylko słabe. Autorzy artykułu potwierdzili, że jedynie specjalistyczna i kosztowna rehabilitacja może pomóc, bo sprawia, że mięśnie stają się silniejsze. To na razie jedyny sposób, by pomóc Hani !
Po 8 miesiącach spędzonych w szpitalu od chwili narodzin dziewczynka trafiła do domu. Codzienna opieka nad nią jest wyjątkowo ciężka, a jej stan nadal poważny. Odżywiana jest przez gastrostomię prosto do żołądka tzw. pega. Sama nie przełyka i może udusić się własną śliną. Rodzice każdego dnia robią, co w ich mocy, aby zapewnić córce rehabilitację.

Dzięki ich determinacji i ciężkiej pracy, Hania potrafi już unosić rączki i nóżki. Udaje się jej także utrzymać w rączce lekką zabawkę oraz przewracać na boki. Nadal jednak nie trzyma główki i nie siedzi. Rodzice uczą się jej każdego dnia, nie wiedząc co tak naprawdę przyniesie przyszłość.

Po błocie dla małej Hani z Myślenic

Dobre wieści płyną dla Hani z Francji. Pojawiło się dla niej światełko w tunelu. Tamtejsi lekarze już we wrześniu planują rozpocząć badania nad lekiem na mutację genu CACNA1S, które będą trwały ponad trzy lata. Lekarze obiecali, że zrobią wszystko aby pomóc, ale do tego czasu Hania musi być intensywnie rehabilitowana, by wzmocnić mięśnie. Mama Hani musi zrezygnować ze stałej pracy, aby zapewnić jej ciągłą opiekę. Na domiar złego jej tata  jest po ciężkim wypadku, w którym doszło do złamania kości udowej. Sam też wymaga rehabilitacji.

Niestety koszty związane z chorobą dziewczynki znacznie przekraczają dochody rodziców. Oprócz rehabilitacji, niezbędna są liczne konsultacje u wielu specjalistów w tym u neurologopedy oraz ortopedy.Dziewczynka będzie potrzebowała także specjalistycznego sprzętu: ssaka, ortez, pionizatora, gorsetu, fotelika samochodowego, wózka specjalistycznego.

Rodzice Hani każdego dnia toczą walkę o jej zdrowie i lepsze życie. Tylko dzięki Naszej wspólnej pomocy stan Hani może się polepszyć.

Po błocie dla małej Hani z Myślenic

Ktoś kiedyś napisał, że bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia. Każdy z nas jest na co dzień zmuszony doświadczać rozmaitych cierpień. Do wielu z nich udało nam się przywyknąć i zwykle nie jesteśmy w stanie ich dostrzec. Najczęściej cierpienie staje się problemem dopiero w obliczu jakiejś nieoczekiwanej tragedii. Przypadek Hani pokazuje, że choroba genetyczna, z którą przyszło się jej zmierzyć od pierwszych chwil życia jest niewyobrażalną i niezaprzeczalną tragedią. Tragedią małej istoty, która każdego dnia razem ze swoimi rodzicami i siostrą walczy o swoją lepszą przyszłość. Zjednoczmy razem z Nimi siły w tej walce i dopomóżmy szczęściu, aby razem udało nam się uzbierać kwotę potrzebną na jej rehabilitację i dalsze leczenie.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Myślenice

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Opublikowano

w

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Sekcja badmintona TKKF Uklejna, tak podsumowuje sobotnie (21 maja) Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022:

Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie, zmęczone, ale i zarazem uśmiechnięte twarze. Bardzo wiele zaciętej gry na najwyższym poziomie do późnych godzin nocnych. Zawodnicy z wielu regionów Polski – to dzięki Wam ten turniej tętnił życiem. Podsumowując: ponad 140 rozegranych meczy, 14 godzin rywalizacji w 8 kategoriach, 73 uczestników.
Rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników turnieju oraz wręczone medale i nagrody dla zdobywców czołowych miejsc poszczególnych kategorii.
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki za objęcie naszego wydarzenia honorowym Patronatem oraz ufundowanie nagrody głównej losowanej. Podziękowania dla V-ce Burmistrza Pana Matusza Sudra za uroczyste otwarcie turnieju oraz przekazane gratulacje. Liczymy na dalsze wsparcie naszej dyscypliny sportowej jaką jest badminton.
Podziękowania dla sędziego głównego turniej Pana Roberta Hodura za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów oraz mega wkład swojej pracy.
Podziękowania również dla naszych sponsorów: www.twojbadminton.pl za nagrody rzeczowe oraz restauracji www.stek.pl za pyszną zupę dla wszystkich uczestników turnieju.
Dziękujemy naszym patronom medialnym: www.myslenice-itv.pl oraz www.miasto-info.pl za promocję wydarzenia.
Na końcu jeszcze raz chcieliśmy się zwrócić do wszystkich Zawodników, którzy postanowili nas odwiedzić – Jesteście wspaniali – DZIĘKUJEMY !!! i zapraszamy na kolejne edycje.
Ps. ukłony w stronę kibiców, którzy też licznie nas odwiedzili i swoim dopingiem, oklaskami wspierali zawodników.”
Szczegółowe wyniki końcowe pod linkiem:https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx…
Galeria:

informacje i zdjęcia: Sekcja badmintona TKKF Uklejna

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

Opublikowano

w

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

 

W niedzielę 29 maja zapraszamy do Parku Miejskiego im. Jana Izydora Sztaudyngera na Zarabiu na Myślenicki Dzień Dziecka!

Impreza dla najmłodszych wpisuje się w tegoroczne obchody 680-lecia lokacji Myślenic, a w programie między innymi spektakl Balonowe Podróże, gigantyczne dmuchańce, rozbójnicka lekcja tańca, występy artystyczne, animacje, quizy i konkursy z nagrodami, a także Spotkanie z Historią – „Poznajmy Myślenickie Legendy – Banda Katarzyny”.

Podczas Myślenickiego Dnia Dziecka swoje stoiska z atrakcjami dla najmłodszych zorganizują również lokalne instytucje – Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Usług Społecznych, Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludmira Różyckiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Opublikowano

w

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Drużyny z piętnastu krajów i trzech kontynentów, a wśród nich między innymi angielski Liverpool, kenijska Legacy FA, chorwackie Dinamo Zagrzeb, portugalski Sporting Lizbona, reprezentacja zachodniej Ukrainy, ale też polskie tuzy jak Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Pogoń Szczecin – to tylko niektóre zespoły, które w najbliższy weekend zmierzą się w Myślenicach w finale piłkarskiego turnieju Salt Mine Cup 2022.

Charytatywny turniej dla dzieci o charakterze międzynarodowym, a nawet międzykontynentalnym, po raz kolejny odbędzie się przy współpracy Fundacji Mali Mistrzowie z samorządami z Myślenic i Wieliczki. Przed rokiem finałowe zmagania rozgrywane były na obiektach Solnego Miasta, a tym razem w wielickiej części imprezy odbędą się eliminacje, natomiast wielki finał zaplanowano w Myślenicach w niedzielę 29 maja, na obiektach spółki Sport Myślenice przy ul. Zdrojowej 9.

Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a organizacyjne wsparcie oferują również Gmina Wieliczka, Kopalnia Soli w Wieliczce, spółka Sport Myślenice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Turniej dzieci równocześnie odbywać się będzie na trzech boiskach na Zarabiu na sztucznej nawierzchni. Piłkarze z akademii najlepszych klubów z całego świata, a także polska czołówka w towarzystwie Dalinu Myślenice i zwycięzcy lokalnych eliminacji – Sportowca Modlniczka, rywalizować będą przez całe dnie w sobotę i niedzielę.

– Serdecznie zapraszam w niedzielę 29 maja na obiekty Sport Myślenice na Zarabiu, gdzie od samego rana i niemal do wieczora rozgrywane będą finałowe mecze rozgrywek Salt Mine Cup 2022. Ten turniej zyskał renomę w Polsce, ale również na świecie. Co roku rozgrywki relacjonują ogólnopolskie media, a reportaż z Myślenic robi między innymi Canal + Sport. Również 29 maja nieopodal w Parku Miejskim na Zarabiu od godziny 15:00 organizujemy Myślenicki Dzień Dziecka. Zapraszam na obydwa te wydarzenia. Na pewno warto zobaczyć z bliska rywalizację małych piłkarzy z najlepszych europejskich, i nie tylko, klubów piłkarskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Losowanie grup odbędzie się w przeddzień imprezy, szczegółowy harmonogram i terminarze można znaleźć na stronie www.fundacjamalimistrzowie.pl

Wywiad z burmistrzem Jarosławem Szlachetką po turnieju eliminacyjnym: „Salt Mine Cup łączy ludzi”

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

informacje: UMIG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane