Connect with us

Gmina Myślenice

Pochodzi z Trzemeśni, od wielu lat pomaga w Peru. Misjonarz Piotr Dąbrowski potrzebuje pomocy

Avatar

Opublikowano

w

Z pochodzącym z Trzemeśni księdzem, misjonarzem Piotrem Dąbrowskim, mieliśmy okazję się spotkać w czerwcu 2016 roku, kiedy to wziął udział w realizowanym przez naszą telewizję programie „Czas na rozmowę, gość Myślenice iTV”. Przemyślenia, jakie nasunęły się nam po tej wizycie, pozwoliły nam myśleć o nim w kategorii człowieka niezwykłego. Misjonarz z powołania, który w Peru zajmuje się tymi, o których prawdopodobnie świat już zapomniał. Misjonarz, który nie boi się mówić o narkotykach, mafii i ulicznym życiu.
Chęć pomagania, stała się celem jego życia, ale niestety życie bywa przewrotne, i teraz to ksiądz Dąbrowski potrzebuje pomocy.
„W lutym bieżącego ksiądz Dąbrowski, przeszedł skomplikowaną operację. Niestety, tuż po zabiegu pojawiły się komplikacje i misjonarz musiał pozostać na dłużej w szpitalu. Leczenie salezjanina okazało się bardzo kosztowne i przerosły możliwości finansowe wspólnoty.
Ksiądz Piotr na misji w Callao jest odpowiedzialny za różne inicjatywy ewangelizacyjne i społeczne. Pracuje głównie z ludnością ze slumsów w dzielnicach Puerto Nuevo i Frigorífico. Dzieci i młodzież przygotowuje do sakramentów i życia chrześcijańskiego. Wcześniej przez wiele lat pracował w Bosconii w Piura, gdzie pełnił funkcję dyrektora placówki i szkoły technicznej. Niejednokrotnie pomagał najuboższym i najbardziej potrzebującym, organizując akcje charytatywne i wspierając lokalną społeczność, także materialnie.
Dziś misjonarz sam potrzebuje pomocy finansowej. Koszty operacji i pobytu w szpitalu są bardzo wysokie. Konsultacje medyczne oraz zakup lekarstw to dodatkowe koszty. Aby sfinansować leczenie i rehabilitację, potrzebujemy około 20 000 złotych.
 Dzięki Państwa Pomocy i pomocy rodziny udało się zebrać potrzebną kwotę .
Zachęcamy do wspierania misji.
 
Tym , którzy nie znają księdza Piotra Dąbrowskiego, przypominamy nasz materiał filmowy z 2016  roku.
 

 

Wydarzenia

Kwiecień 2019
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Mar   Maj »

Facebook

Najczęściej czytane