Connect with us

Gmina Myślenice

Podpisano porozumienie w sprawie budowy węzła w Jaworniku

Opublikowano

w

jawornik wezel3

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz marszałkiem Województwa Małopolskiego w sprawie budowy węzła drogi krajowej nr 7 z drogą wojewódzką nr 955 w miejscowości Jawornik.

Węzeł drogowy w Jaworniku to strategiczna inwestycja komunikacyjna dla mieszkańców Gminy Myślenice, ale także użytkowników „Zakopianki”. Porozumienie w sprawie budowy tego węzła sygnowali już Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Teraz dokumenty trafią na biurko dyrektora Oddziału GDDKiA w Krakowie, Tomasz Pałasińskiego.

– To ważna inwestycja, która będzie służyć przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, użytkowników drogi krajowej nr 7 oraz drogi wojewódzkiej w Jaworniku. Na chwilę obecną to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na „Zakopiance” – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Węzeł drogowy to także kluczowa inwestycja dla obsługi strefy aktywności gospodarczej Jawornik-Polanka, w której pracuje na co dzień 1200 osób, a poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego zapewne przyciągnie do strefy kolejnych inwestorów. Likwidacja lewoskrętów znacznie ułatwi włączenie się do ruchu na „Zakopiance” zarówno mieszkańcom, jak i samochodom obsługującym strefę przemysłową przez transport materiałów i produktów.

– W ciągu ostatnich miesięcy udało się wypracować wspólne porozumienia z GDDKiA, nowym Zarządem Województwa Małopolskiego i Zarządem Dróg Wojewódzkich, w ramach którego uzgodniliśmy zakres inwestycji, który będzie spełniał funkcję węzła drogowego oraz skoordynowanie zakresu finansowego tej inwestycji. To konkretne działanie, a nie utyskiwanie i oszukiwanie mieszkańców oraz przedsiębiorców, mówiąc o złej woli, czy złej współpracy ze strony GDDKiA. Dziękuje wszystkim za cierpliwość i zaufanie, bo tak jak mówiłem do mieszkańców Krzyszkowic, blokowanie drogi to nie jest najlepsze rozwiązanie – kontynuuje burmistrz Myślenic. W tym tygodniu GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnego skrzyżowania w Krzyszkowicach.

Porozumienie daje zielone światło budowie węzła w Jaworniku

Gmina Myślenice jest inicjatorem tego przedsięwzięcia i dysponuje dokumentacją, która posłuży w kolejnym etapie projektowym inwestycji. Rozszerzona musi zostać decyzja środowiskowa oraz przeprojektowany układ drogowy. Całkowity koszt budowy dwupoziomowego bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku oszacowano na 73,2 mln zł.

– Cieszę się, że podpisaliśmy to porozumienie i z tego miejsca dziękuję nowym marszałkom województwa Witoldowi Kozłowskiemu i Łukaszowi Smółce, ale także posłowi na Sejm RP Władysławowi Kurowskiemu, radnym Sejmiku Robertowi Bylicy i Stanisławowi Bisztydze za wsparcie i wspólne działanie w celu realizacji tej inwestycji. Zaniedbania sprzed kilkunastu lat nie zawsze udaje się nadrobić w rok, czy nawet cztery lata. Tym bardziej, że ta inwestycja była zaplanowana już ponad 20 lat temu. Podpisane porozumienie jest kolejnym dowodem, że jako burmistrz skutecznie realizuję swoje deklaracje wyborcze oraz prace na rzecz mieszkańców gminy i powiatu, którą rozpocząłem jako poseł na Sejm RP. To czego nie udało dokonać się mojemu poprzednikowi w ostatnich czterech latach, a nawet w ciągu piętnastu lat, dzięki moim staraniom udaje się jak widać z powodzeniem w ciągu kilkunastu miesięcy – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podpisano porozumienie w sprawie budowy węzła w Jaworniku

Zakres finansowy budowy węzła w Jaworniku

Gmina Myślenice w ramach porozumienia zapewni na poczet tej inwestycji wkład finansowy w wysokości blisko 6 milionów złotych. Składają się na to poniesione już koszty sporządzenia wstępnej dokumentacji w wysokości ponad 1,2 mln zł, a także poniesie koszty uregulowania odszkodowań za nieruchomości, koszty wynikające z decyzji administracyjnych w zakresie pasa drogowego dróg gminnych i innych dróg publicznych docelowo gminnych, co stanowić będzie ok. 2,5 mln zł. Po stronie Gminy Myślenice będzie również wybudowanie drogi gminnej stanowiącej połączenie strefy aktywności gospodarczej z DW nr 955 w miejscowości Jawornik, które wyniosą 2,2 mln zł.

Udział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w realizacji całego przedsięwzięcia to poniesienie kosztów opracowania ostatecznej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji ZRID oraz sprawowania nadzoru autorskiego na etapie realizacji robót. Podstawowym zadaniem będzie jednak koszt realizacji robót budowlanych, nadzoru inwestorskiego oraz koszty kontraktowe na etapie realizacji. Łącznie na pokrycie inwestycji GDDKiA zainwestuje 47,3 mln zł.

Województwo Małopolskie w budowę bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku zainwestuje 20 milionów złotych, ponosząc częściowo koszty realizacji robót budowlanych, nadzoru inwestorskiego oraz uregulowania wszelkich zobowiązań wobec wykonawcy.

Jak będzie wyglądać skrzyżowanie po przebudowie?

Obecnie jest to skrzyżowania DK7 z drogą wojewódzką zlokalizowane na jednym poziomie. W jego obrębie znajdują się drogi zbiorczo-rozprowadzające oraz kładka dla pieszych. Po przebudowie skrzyżowania powstanie estakada nad zakopianką, umożliwiająca bezkolizyjne włączenie się do ruchu na DK7 z drogi wojewódzkiej i dróg gminnych oraz ze Strefy Aktywności Gospodarczej. Nowy węzeł docelowo ma być przystosowany również do przystanku kolejowego w rejonie strefy przemysłowej.

Dane o planowanym okresie realizacji inwestycji oraz systemie realizacji:
Lata finansowania zadania: 2019 – 2026
Lata prac przygotowawczych: 2019 – 2024
Lata realizacji robót: 2024 – 2025

Inf. www.myslenice.pl www.myslenice-itv.pl

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Artykuł Społeczny

Piknik „Bez barier – otwarci na świat” – moc fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji

Opublikowano

w

Piknik „Bez barier – otwarci na świat” – moc fantastycznej zabawy i sportowej rywalizacji

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice we wtorek 27 września 2022 zorganizowało pełne sportowej rywalizacji i dobrej zabawy Piknik „Bez barier – otwarci na świat.” Wśród atrakcji: bieg humoru, konkurencje sportowe, zabawy animacje, grillowanie.

W ten jeden z niewielu słonecznych wrześniowych dni 27.09 mogliśmy spędzić wraz z zaproszonymi gośćmi z ŚDS Magiczny Dom, SOSW Myślenice, WTZ Myślenice na Pikniku sportowo- rekreacyjnym pn.” Bez barier- otwarci na świat”. Bieg humoru – wszyscy uczestnicy w kolorowych przebraniach, 7 stacji z kilkoma sportowymi konkurencjami sprawiły każdemu wiele radości. Ten dzień dzięki projektowi z Działaj Lokalnie i PCPR uczestnicy spędzili bardzo miło i przede wszystkim aktywnie. Serdecznie dziękujemy myślenickiej Maltańskiej Służbie Medycznej za to, że tradycyjnie już zabezpiecza wszystkie nasze imprezy” – mówią organizatorzy pikniku.

 

Galeria:

informacje i zdjęcia: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice

 

Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i tekst

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Skrzydlate Myślenice. Wystawa w Muzeum Niepodległości i Piknik Lotniczy na myślenickim Rynku

Opublikowano

w

Skrzydlate Myślenice. Wystawa w Muzeum Niepodległości i Piknik Lotniczy na myślenickim Rynku

 

Projektu #SKRZYDLATEMYŚLENICE realizowany jest przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach w jego ramach odbędzie się Piknik lotniczy.

 
Sobota 1 października 2022 r. w godzinach 11.00 – 16.00. 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „680MSL MYŚLENIC Jarosław Szlachetka zaprasza Muzeum Niepodległości w Myślenicach PIKNIK PIKNIK LOTNICZY W programie m.în. rekonstrukcja historyczna warsztaty naukowe inneatrakcje 1PAŻDZIERNIKA 2022 OD 11.00 DO RYNEK w MYSLENICACH RAMACH PROJEKTU: SKRZYDLATE MYSL ENICE Dofinansowano środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA lata 2017-2022 ramach Rządowego Programu Dotacyjnego Dotacy nego „Koalicje dla Niepodległej niepodapła MYŚLENICKI OŚRODEK KULTURY SPORTU PARTNERZY: Muzeum FPODLEGŁOŚCI MYŚLENICACH CENTRUM wun0 IBAOIOEN.MEI PATRONI MEDIALNI: MYŚLENICKA SEDÃO LGD ZEM MYŚLENOKEJ”
 
Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje związane z lotnictwem i historią lotników pochodzących z ziemi myślenickiej.
Będzie krótka gra miejska dla rodzin, stoisko z warsztatami plastycznymi i lotniczymi grami (planszowymi, a także ruchowymi) oraz stanowisko doświadczalne Centrum Edukacji Cogiteon, które pokaże, jak to jest, że samoloty latają. Dopełnieniem będzie spotkanie z grupę rekonstrukcji lotnictwa polskiego oraz kącik gastronomiczny (z jadalnymi chmurami).
 
Partnerami wydarzenia, którzy przygotują swoje stoiska edukacyjne są: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach.
 
Ponadto w ramach projektu #SKRZYDLATEMYŚLENICE
zorganizowana będzie wystawa „Skrzydlate Myślenice”, otwarcie dnia 30 września godz. 17:00 w Muzeum Niepodległości ul. Traugutta 11, wystawa czynna będzie od 30 września do 13 listopada.
 
Skrzydlate Myślenice. Wystawa w Muzeum Niepodległości i Piknik Lotniczy na myślenickim Rynku
 
 
informacje: Muzeum Niepodległości w Myślenicach
 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Sponsorowany

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

Opublikowano

w

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

 

Miło nam poinformować, że 4 października br. Delta Twoje Wnętrza będzie obchodziła swoje 1. urodziny w nowym salonie przy ul. Fijałkowskiego 40.

Rok temu zapraszaliśmy Państwa na wielkie otwarcie i zarazem rozpoczęcie nowego etapu w życiu firmy. Podsumowując ten okres przez cały czas staraliśmy się dla Państwa zmieniać i razem z Wami tworzyć miejsce na mapie Myślenic, do którego będziecie chętnie zaglądać w poszukiwaniu inspiracji aranżując
swoją domową przestrzeń.

 

Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami!

 

Ciągle poszerzamy i wzbogacamy naszą ofertę, a to czym możemy się wyróżnić na tle innych to fachowy i przyjazny personel, chętnie służący radą i pomocą. Na bieżąco podążamy za trendami aktualizując nasze ekspozycje i zachęcając Was do metamorfozy Waszych wnętrz. Na tą specjalną okazję przygotowaliśmy dla Państwa różne niespodzianki.

OTRZYMAJ URODZINOWY VOUCHER

Każdy kto skomentuje urodzinowy post na Facebooku https://fb.watch/fI1X5GCmd2/ otrzyma voucher, z którego skorzystać będzie mógł w dniu 4 października br. przy zakupach powyżej 200 zł w naszym Salonie Delta Twoje Wnętrza.

  • na zakupy powyżej 200 zł przysługuje voucher o wartości 30 zł
  • na zakupy powyżej 500 zł przysługuje voucher o wartości 50 zł 
  • na zakupy powyżej 1 000 zł przysługuje voucher o wartości 100 zł

Vouchery można odbierać tylko do dnia 3 października br. do godziny 20:00. Po tym czasie zniknie możliwość wygenerowania voucherów.

 

 

Dodatkowo każdy paragon z tego dnia będzie miał szansę wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Zapraszamy Was do wspólnego świętowania.  

Jesteśmy tak blisko. Skorzystajcie z okazji i odwiedźcie nasz Salon.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli w tym ważnym dla nas dniu będziecie nam towarzyszyć.

Zapraszamy Salon Delta Twoje Wnętrza

Link do filmu promocyjnego Delta Twoje Wnętrza:

DELTA TWOJE WNĘTRZA 
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! ul. Fijałkowskiego 40, Myślenice
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! 575 882 690
Delta Twoje Wnętrza zaprasza na swoje 1. urodziny w nowej lokalizacji! Czekają vouchery i konkurs z nagrodami! skrzynka.delta@gmail.com
 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane