Connect with us

Gmina Myślenice

Podwieczorek z Mirosławą Karetą – autorką Sagi Rodziny Petrycych

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

GŁOGOCZÓW: Dla miłośników dobrej polskiej literatury zaproszenie na:

PODWIECZOREK Z MIROSŁAWA KARETĄ
autorką Sagi Rodziny Petrycych

27 czerwca (czwartek), godz. 18.15
Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie

Lektura na wakacje – książki Mirosławy Karety, które w magiczny sposób przeprowadzą po ulicach Krakowa i okolicznych miejscowości, zobaczymy Kraków współczesny i ten sprzed wielu, wielu lat… ale już nie zdradzamy więcej! Zapraszamy do lektury.

Saga Rodziny Petrycych jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach oraz w filii bibliotecznej w Głogoczowie. Warto przeczytać przed PODWIECZORKIEM Z MIROSŁAWĄ KARETĄ, który będzie miał miejsce w najbliższy czwartek w Głogoczowie. Na spotkanie w ramach „Wytwórni pozytywnej energii” już teraz zapraszają Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogoczowie oraz Wiejski Dom Kultury.

Mirosława Kareta, pisarka nowego pokolenia, – jest historykiem i dziennikarką. Pracowała jako reporter w „Dzienniku Polskim” oraz redaktor niemieckojęzyczny, nagrywała i pisała książki.  Mieszkając wiele lat w Niemczech zbadała różne źródła mówiące o związkach Polek i Niemców, bądź Polaków i Niemek. Autorka książki „Pokochałam wroga”, w której opisuje realia życia w wojennym Krakowie oraz historię związku Polki z Niemcem. Kolejne części Sagi Rodu Petrycych  to: „Bezimienni”, „Teczka”,  a w styczniu 2019 r. ukazała się ostatnia część ”Próba miłości”.

—-

*Podwieczorek z Mirosławą Karetą jest jednym z działań w ramach „Wytwórni Pozytywnej Energii” realizowanej w ramach Inicjatywy Lokalnej 2019 Miasta i Gminy Myślenice.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Październik 2019
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Wrz   Lis »

Facebook

Najczęściej czytane