Connect with us

Policja- informacje

Policja informuje: Zatrzymano 3 narkotykowych dilerów- wśród nich mieszkaniec powiatu myślenickiego

Opublikowano

w

policja

W ubiegłym tygodniu, myśleniccy kryminalni we współpracy z policjantami Wydziału Narkotykowego KWP w Krakowie zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi.  Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.  

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi śledztwo w sprawie udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających w postaci m. in. marihuany, mefedronu i extazy. Pierwsze zatrzymania w sprawie przeprowadzono już na początku 2022 roku.  Wówczas zatrzymano 2 osoby.

W ubiegłym tygodniu, wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjno-śledczych policjanci z KPP w Myślenicach wytypowali a następnie zatrzymali 3 narkotykowych dilerów. Był to 26–latek z powiatu myślenickiego, 26–latek z powiatu wielickiego oraz 31–latek z powiatu krakowskiego. Wszystkim został postawiony zarzut wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Łącznie było to 1250 g marihuany, 3030 g mefedronu,
190g kokainy co daje około 4,5 kg środków zabronionych. W miejscu zamieszkania zatrzymanych przeprowadzono przeszukania, podczas których również zostały odnalezione środki odurzające w tym około 190 g zmielonych tabletek extazy.

Obecnie, policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec wszystkich 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwa zatrzymanym może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności

 


Informacje: mł. insp. Sebastian Gleń

Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji

w Krakowie

Policja- informacje

Skomielna Biała. Przekroczył prędkość o ponad 72 km/h

Opublikowano

w

przez

Skomielna Biała. Przekroczył prędkość o ponad 72 km/h

Policjanci myślenickiej grupy Speed podczas patrolu „Zakopianki” w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego, który przekroczył dopuszczalna prędkość o ponad 72 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Działania prowadzone przez małopolskich policjantów z grup „Speed” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.


26 maja br. w godzinach przedpołudniowych, policjanci z myślenickiej grupy Speed w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Kierujący tym pojazdem 26-latek z powiatu tatrzańskiego chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna poruszał się drogą ekspresową z prędkością 192 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany maksymalnym mandatem w kwocie 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.  

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

 


Inf.: Małopolska Policja- Sebastian Gleń, zzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Policja- informacje

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał nielegalną plantację konopi indyjskich

Opublikowano

w

przez

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał nielegalną plantację konopi indyjskich

Kryminalni z Krakowa i z Myślenic zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w gminie Myślenice zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi, sprzęt służący do ich uprawy, marihuanę, morfinę oraz metaamfetaminę. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie oraz myśleniccy kryminalni wspólnie rozpracowali plantatora konopi indyjskich. W ramach pracy operacyjnej ustalili, że taka plantacja znajduje się na terenie gminy Myślenice. Dodatkowo, według ustaleń policjantów, mężczyzna miał posiadać inne zabronione prawem środki.

W związku z tym, 18 maja br. w godzinach porannych kryminalni z Krakowa i Myślenic wspólnie złożyli niezapowiedzianą wizytę w jednym z domów jednorodzinnych. Zgodnie z przewidywaniami gospodarz jeszcze spał. Gdy policjanci wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy zabronionych prawem, 37-latek z powiatu myślenickiego początkowo udawał, że nie wie o co chodzi, a chwilę później stwierdził, że jednak ,,może coś się znaleźć”. I jak się okazało, miał rację. W budynku znajdującym się na tej samej posesji policjanci odkryli plantację marihuany, gdzie hodowanych było 151 krzewów konopi innych niż włókniste. W toku dalszego przeszukania w ręce kryminalnych trafiło jeszcze 174,5 grama morfiny, niemal 80 gramów metaamfetaminy i ponad 3,5 kilograma zebranego już suszu marihuany. Jak przyznał właściciel plantacji, ta którą właśnie odkryli policjanci była jego drugą, a odnaleziony susz pochodził z poprzedniej, którą założył w ubiegłym roku. Policjanci znaleźli też pistolet, który został przekazany do kryminalistycznego laboratorium w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłych.

37-latek został zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Informacje i zdjęcia: KPP Myślenice

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów

Opublikowano

w

przez

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów. Dziewczyna przy użyciu kamieni zarysowywała karoserię pojazdów zaparkowanych wzdłuż chodnika. Straty oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

16 kwietnia br. w jednej z miejscowości na południu powiatu myślenickiego, siedzący w zaparkowanym samochodzie mężczyzna usłyszał dziwny dźwięk, jakby coś ocierało się o karoserię samochodu. Obok pojazdu przeszła wtedy młoda dziewczyna. Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę. Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, jednak sprawczyni zaczęła biec. Być może udałoby się jej uciec, jednak w trakcie biegu upuściła telefon. Gdy postanowiła po niego wrócić, została ujęta przez ścigającego ją mężczyznę. Ten poinformował o zajściu policję.

W wyniku podjętych czynności myśleniccy policjanci ustalili, że wydarzenia z 16 kwietnia, to nie jedyny taki wybryk 16-latki z powiatu myślenickiego. Rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już wcześniej – 13 marca br. uszkodziła 8 samochodów. Łącznie przyznała się do zarysowania 14 samochodów osobowych, jak wyjaśniła – tarasowały jej przejście. Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na ponad 21 tysięcy złotych. Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny, a opiekunowie pokryją straty.

 


Tekst/Informacje: KPP Myślenice- mł.asp. Dawid Wietrzyk- oficer prasowy

Foto: Zdjęcie poglądowe

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane