" /> Policjanci reanimowali mężczyznę, który nagle zasłabł
Connect with us

Gmina Sułkowice

Policjanci reanimowali mężczyznę, który nagle zasłabł

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

policjaaa

W ciągu dwóch dni patrol z Posterunku Policji w Sułkowicach dwukrotnie udzielał pomocy poszkodowanym. Natychmiastowa reakcja policjantów pomogła w uratowaniu życia mężczyźnie, który stracił przytomność na ulicy w Sułkowicach. Następnego dnia, ten sam patrol ratował młodego mężczyznę, który miał wyraźne problemy z oddychaniem oraz drgawki.

30 marca br. patrol policji z posterunku w Sułkowicach otrzymał zgłoszenie, że w wyniku upadku poszkodowany został starszy mężczyzna. Z uwagi na realne zagrożenie życia policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i już po kilku minutach byli na miejscu. Zgłaszającym okazał się kierowca, który zauważył lezącego na poboczu mężczyznę i zatrzymał się. Poszkodowany miał widoczne problemy z oddychaniem, z trudem się komunikował. Oświadczył, że leczy się na serce. Pamiętał, że wracając do domu upadł na ziemię. Uskarżał się na silny, piekący ból w klatce piersiowej. Policjanci przystąpili do opatrywania ran, jednak poszkodowany stracił przytomność.

Na miejsce wezwana została karetka pogotowia. 59-latek po chwili odzyskał świadomość, jak się okazało tylko na chwilę. Po kilku minutach znów zasłabł. Tym razem policjanci sprawdzając czynności życiowe nie wyczuli oddechu mieszkańca Sułkowic. W związku z tym przystąpili na miejscu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na szczęście przyniosła ona pozytywny rezultat, po chwili oddech wrócił. Policjanci czuwali nad 59-latkiem, do momentu przekazania go załodze karetki, która zabrała go do myślenickiego szpitala.

Następnego dnia, ten sam patrol patrolując ulice Rudnika spostrzegł zaparkowany w zatoczce autobusowej samochód, z uruchomionym silnikiem. Kierowcy nie było w środku, a drzwi były otwarte. Sprawdzając teren, w rejonie przystanku znaleźli młodego mężczyznę, który miał wyraźne problemy z oddychaniem oraz drgawki. Policjanci wezwali na miejsce karetkę i zaopiekowali się 25-latkiem do czasu jej przyjazdu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W obydwu przypadkach kluczowe okazały się kwalifikacje i doświadczenie sierżanta sztabowego Macieja Apryasza, który jest policyjnym ratownikiem i z podobnymi sytuacjami miał do czynienia już wcześniej.

Inf.:www.myslenice.policja.gov.pl

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane