fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Policjanci zatrzymali oszustkę, która wyłudzała nagrody w aukcjach charytatywnych

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zatrzymali 35-letnią mieszkankę powiatu, która co najmniej 26 razy wyłudziła usługi i przedmioty wystawione w trakcie akcji charytatywnych w lipcu 2020 roku.

23 lipca br. funkcjonariusze zatrzymali 35-latkę, która brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez fundacje pomocowe. Kobieta brała udział w licytacjach wygrywając je, a po ich zakończeniu podrabiała pokwitowanie wpłaty, na podstawie którego były jej wydawane przedmioty bądź kupony na usługi. Wylicytowanymi przedmiotami były produkty żywnościowe, odzież, obuwie, alkohol, biżuteria, sprzęt AGD. Kobieta wylicytowała również usługi fryzjerskie oraz fotograficzne. Sprawczyni przyznała się do zarzucanych jej czynów oraz złożyła obszerne wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją materialną. W miejscu zamieszkania kobiety odbyło się przeszukanie w wyniku którego odzyskano znaczną część przedmiotów oraz kuponów na wyłudzone usługi. Prowadzone postępowanie na charakter rozwojowy.

Za popełnienie przestępstwa z art. 286 KK (oszustwo) grozi jej kara pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8. Osoba w przeszłości nie była karana. Po przeprowadzonych czynnościach z jej udziałem została zwolniona.

ŹRÓDŁO: KPP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane