" /> Polki triumfują na Mistrzostwach Świata. Sukces narciarski z lokalnym akcentem!
Connect with us

Sport

Polki triumfują na Mistrzostwach Świata. Sukces narciarski z lokalnym akcentem!

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Karolina Kaleta brązowa medalistka mistrzostw świata

Zawodniczki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany od wielu lat udowadniają, że stać je na bardzo wiele. Dziś niebywałą radość trenerce Annie Bubuli, sprawiła Karolina Kaleta – jej klubowa podopieczna. Karolina w zainaugurowanych dziś Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w fińskim  Vuokatti w rywalizacji w sprincie techniką klasyczną wywalczyła brązowy medal!

W eliminacjach do biegu finałowego reprezentantki polski, zajęły czołowe lokaty. Triumfowała Karolina Kaleta a czwarta była Monika Skinder. W biegu finałowym to Monika wywalczyła złoto. Radość z sukcesów Polek była wielka, jak czytamy na profilu społecznościowym Polskiego Związku Narciarstwa:

„To był wspaniały dzień dla całej naszej drużyny i historyczny dla polskich biegów narciarskich. Dziewczyny napisały piękną historię. Po raz pierwszy dwie nasze reprezentantki wywalczyły medale w jednej konkurencji na imprezie mistrzowskiej.

Sama Karolina zawodniczka LKS Markam Wiśniowa-Osieczany na stronie PZN tak komentuje swój sukces:

„Ten medal jest dla mnie wielką niespodzianką. Celem było, by pobiec lepiej niż w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, a tymczasem stanęłam na podium. Bardzo się cieszę. Miałam chwile słabości w czasie biegów, ale dałam radę.”

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst

Musimy w tym miejscu napisać coś więcej o młodej, utalentowanej zawodniczce trenującej na myślenickiej ziemi. Dlatego zasięgamy język u źródła i rozmawiamy, z nieskrywaną przyjemnością, z Anną Bubulą trenerką w klubie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.

Aniu Karolina Kaleta jest zawodniczką LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Kontynuuje rodzinne tradycje – na nartach z sukcesami biega jej siostra Weronika, biegał ich ojciec Zbigniew a także ich ciocia Krystyna. Pamiętasz kiedy Karolina zaczęła trenować w Waszym Klubie?

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Anna Bubula i uśmiechnięci ludzie

– Karolina trenuje u nas od 5. klasy, dołączyła do klubu wraz z starszą o 2 lata siostrą Weroniką Kaletą. Obie są w kadrze narodowej kobiet PZN i trenują teraz pod okiem: Aleksandra Wieretielnego, Justyny Kowalczyk, Martina Bajcicaka.

– Skąd tak dobra dyspozycja Karoliny?

– Karolina od dwóch sezonów objęta jest szkoleniem centralnym. Już w ubiegłym roku osiągała wysokie rezultaty w zawodach FIS a na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozannie wywalczyła 8 miejsce. Od początku sezonu widać było ze jest w dobrej dyspozycji, a ostatnie starty tylko to potwierdzały. Karolina ciężko pracuje na swój sukces i co ważne jest otoczona profesjonalnym sztabem. Jest uczennicą 3 klasy LO w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. W tym roku przed nią matura.

Co powiesz nam o tym dzisiejszym mistrzowskim biegu Karoliny Kalety w w fińskim  Vuokatti?

Przegrała 2 tysięcznymi srebrny medal ale i tak brąz to ogromny sukces. Karolina wygrała kwalifikacje i ćwierćfinał, potem w półfinale była 2. za Skinder i w finale 3.

Brak opisu.
zdj. Anna Bubula
Brak opisu.
zdj. Anna Bubula

Po biegu kwalifikacyjnym mieliśmy apetyt na złoto?

Kwalifikacje to kwalifikacje…a potem jeszcze trzeba biec trzy biegi ramię w ramię. Brązowy medal Karoliny to ogromny sukces, który nas cieszy i mnie ucieszył ogromnie.

film Anna Bubula

Zdecydowanie zgadzamy się. Aniu na marginesie powiedz proszę, jak wy to robicie, kolejna fantastyczna zawodniczka w waszym teamie?

– Mamy oko a potem zachęcamy, pchamy dalej i wspieramy, ale pragnę dodać, że za sukcesem zawodnika zawsze stoi wiele osób. Warto wspomnieć również Bogdana Łętochę, który ze mną współpracuje, jak Karolina zaczynała to mocno nam pomagał. W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem trenowała pod okiem Marcina Rzeszótki oraz Wojciecha Suchwałki. Teraz również ma znakomitych trenerów o których wspomniałam wyżej.

Ostatnie pytanie: co dla Ciebie jest najważniejsze w kształceniu kolejnych pokoleń narciarzy biegowych?

– Cierpliwość i wsparcie.

Dziękujemy za rozmowę, cierpliwość i wsparcie. Gratulujemy Karolinie a także Monice oraz wszystkim tym, którzy pomagali w osiągnięciu tak imponujących wyników. Życzymy rozwoju i kolejnych sukcesów.

zdjęcia informacje: Polski Związek Narciarstwa


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

Kwiecień 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« Mar   Maj »

youtube

Najczęściej czytane