Connect with us

Polityka

„Polska jest jedna!" Ruszyły spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami.

Avatar

Opublikowano

w

 
Materiał Sponsorowany.
Polska jest jedna!” Ruszyły spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami.
W ramach rozpoczętej kampanii politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w teren aby przedstawić swoje nowe propozycje dla Polaków i aby wysłuchać opinii na temat dzisiejszej sytuacji w Polsce. Na mapie pierwszych spotkań PiS w Małopolsce znalazły się Myślenice oraz Dobczyce.
Do powiatu myślenickiego przyjechał poseł Stanisław Piotrowicz z Podkarpacia. W swoich przemówieniach na spotkaniach z mieszkańcami przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wśród najważniejszych osiągnięć rzadu „dobrej zmiany” od 2015 r. wymieniał wzmocnienie wsparcia dla rodzin (m.in. program 500 plus, program Za życiem), zmiany korzystne dla seniorów, poprawę sytuacji pracowników na rynku pracy (związaną m.in. z podniesieniem płacy minimalnej oraz stawki godzinowej). Poseł Piotrowicz zwracał również uwagę na zmiany wprowadzone w dziedzinie polityki gospodarczej, m.in. uszczelnienie wpływów z podatku VAT, zniwelowanie zadłużenia państwa, obniżki podatków i wprowadzenie ułatwień dla biznesu. Nie zabrakło także podsumowań reformy wymiaru sprawiedliwości szczególnie w zakresie funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego. Parlamentarzysta przedstawił także nowe propozycje programowe przedstawione na kongresie Zjednoczonej Prawicy przez premiera Mateusza Morawieckiego – To co chcemy zaproponować Polakom to m.in. obniżenie CIT i składek na ZUS dla mikro przedsiębiorstw, wprowadzenie minimalnej emerytury dla matek czworga lub więcej dzieci, premia za kolejne dziecko oraz wyprawka 300 zł dla każdego ucznia.
Gospodarz obydwu spotkań poseł Jarosław Szlachetka podkreślał z kolei, że Polska ma być krajem takich samych możliwości i równych szans dla wszystkich – Polska nie może być „Polską nie da się”, „Polską niemocy”. Prawo i Sprawiedliwość stawia na Polskę mocy, Polskę silną i suwerenną. Dlatego musimy dalej kontynuować nasz program. Mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia.
Po wystąpieniach parlamentarzystów do dyskusji i zadawania pytań zostali zaproszeni obecni na spotkaniach mieszkańcy. W Dobczycach dyskusja trwała prawie 2 godziny.
W niedzielę zorganizowano 30 spotkań z mieszkańcami; do końca lipca ma ich być blisko 700. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kraków i Skawinę, gdzie m.in. przypominał, że polski rząd „chce budować kapitał małych i średnich polskich przedsiębiorców”. Wicepremier Beata Szydło odwiedziła Wieliczkę, gdzie mówiła głównie o propozycjach prorodzinnych rządu RP.
Przedstawione przez polityków Prawa i Sprawiedliwości nowe propozycje to przede wszystkim reakcja na potrzeby zwykłych ludzi;

 • 5-TKA MORAWIECKIEGO:
 • Obniżka CIT z 15 do 9 proc.
 • Wprowadzenie „małego ZUS” naliczanego proporcjonalnie do przychodów,
 • 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego dziecka,
 • Fundusz budowy dróg lokalnych (5 mld zł),
 • Program Dostępność+ – likwidacja barier dla niepełnosprawnych (20 mld zł).

 

 • WAŻNE PROPOZYCJE PRORODZINNE:
 • Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 
 • Darmowe leki dla kobiet w ciąży,
 • Bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi.
 • Minimalna emerytura dla kobiet, które osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.

 

 • INNE WAŻNE PROPOZYCJE ZAPOWIEDZIANE:
 • Opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców.
 • Poszerzenie zakresu działania ustawy o rolniczym handlu detalicznym. Wkrótce minister rolnictwa zaprezentuje cały kompleksowy program dla rolników.
 • W 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus.
Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Maj 2019
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Kwi   Cze »

Facebook

Najczęściej czytane