fbpx
Connect with us

Kultura

„Polska smakuje na Boże Narodzenie” – konkurs dla KGW

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Drogie panie i drodzy panowie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, wiemy że nie macie sobie równych w dbaniu o tradycję i kulturę. Potrawy jakim niejednokrotnie raczyłyście mieszkańców naszego regionu podczas licznych imprez okolicznościowych miały wyjątkowy smak, za którym w tym czasie szczególnie tęsknimy. Dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”, organizowanego przez oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie.

Przedmiotem konkursu jest:

  • wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą bożonarodzeniową, charakterystyczną dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie potrawy wg. przepisu i wykonanie zdjęcia tej potrawy.

Celem Konkursu jest:

  • zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.

Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 9 grudnia 2020 r. na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „Polska smakuje na Boże Narodzenie”

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

informacje: https://www.kowr.gov.pl/o-kowr/informacje-z-regionow


Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane